reklama

Microsoft mění logo webového prohlížeče Edge aktualizováno

Microsoft mění logo webového prohlížeče Edge [aktualizováno]
2019-11-04T17:00:30+01:00
• 4. 11. 2019
2

Aktualizováno 4. 11. 16:55

Microsoft se již pochlubil s novým logem na sociální síti Twitter a dokonce je k vidění na stránkách s dostupnou beta verzí prohlížeče Edge založeném na Chromiu. Sama aplikace ještě disponuje původním logem, ale asi nebude dlouho trvat a i zde se dočkáme novinky.

Původní článek 4. 11. 9:40

Internet Explorer byl svého času nejrozšířenějším webovým prohlížečem, ale ty doby jsou dávno pryč. Microsoft se pokusil několikrát vrátit slávu svého prohlížeči, ale nic nepomohlo. Již nyní je ale k dispozici v rámci testování nová verze, která přináší razantní změnu. Microsoft se totiž rozhodl zahodit své vlastní jádro a nový prohlížeč je postaven na projektu Chromium od Googlu. S takovou změnou asi přišel čas i na nové logo aplikace.

Edge v novém

Typické logo pro Internet Explorer a později i pro Edge je písmeno „e“, ale možná ani nevíte, že tomu tak nebylo vždy. Až do roku 2006 logo obsahovalo celý název aplikace a pověstné „e“ se ukázalo v roce 1996. Samostatné písmeno pak reprezentovalo Microsoft Internet Explorer ve verzích 4 až 7. 

I samotné písmeno „e“ si prošlo vývojem, jak můžete vidět níže. U něj jde pozorovat návrat k jednoduchosti, tedy k první verzi jako takové. Sice došlo na změnu barvy, ale o až tak velkou změnu se napříč celou historií nejednalo.

Microsoft ale chystá nové logo, které je zatím skryté v rámci jedné mini hry v Canary verzi prohlížeče Edge. Sice ještě nebylo představeno oficiálně, ale zřejmě se skutečně díváme na novou podobu. Sice by se dalo říci, že na první pohled se nejedná o typické písmeno, ale v určitém slova smyslu je obsaženo.

Zdroje: logos.fandom.com, theverge.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Viktor Čistý

4. 11. 2019, 9:54

To mi maně něco připomīná…
Jo, stočený exkrement jisté TV :P
Konečně je tedy i dle loga MS browser tam, kam od počátku patří :D

Dany danyde

4. 11. 2019, 11:05
Android aplikace

Daniel dočekal na

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim