Twitter začne mazat neaktivní účty

Twitter začne mazat neaktivní účty
2019-11-27T07:59:13+02:00
• 27. 11. 2019

Některé služby na internetu mají poměrně přísně nastavená pravidla, co se týče používání. Pokud nejste aktivní, dojde ke smazání účtu, tedy i všech dat. Dost kontroverzní to je u e-mailových služeb, jelikož takto můžete přijít o všechnu konverzaci a také napojené služby. Nyní se ale dozvídáme, že se touto cestou vydá i samotný Twitter.

Twitter a smazaný účet

U této sociální sítě vzejde v platnost již 11. prosince 2019 novinka, která bude mít za následek smazání neaktivních účtů. Dle dostupných informací bude stačit 6 měsíců a dojde k odstranění uživatelského profilu. Nemusíte se bát, že byste museli každého půl roku něco zveřejnit. Čas se totiž váže na samotné přihlášení.

Twitter nově umožňuje skrývat odpovědi na příspěvek

Pokud tedy budete používat svůj účte jen pro hledání informací nebo prohlížení příspěvků, nebude váš účet smazán. Je ale možné, že po 11. prosinci, tedy po několik měsících od tohoto termínu, se začnou uvolňovat uživatelská jména, která si bude moci kdokoliv zaregistrovat. Možná tak získáte své vytoužené. Na druhou stranu může takové uživatelské jméno získat osoba nebo subjekt, který nemá zrovna nejlepší úmysly, třeba je cílem jen vydělat.

Twitter poskytl informaci, že se ještě zvažuje možnost archivace takového uživatelského profilu, pokud měl veřejné příspěvky. Bohužel jsme se již nedozvěděli, jak by to bylo řešeno. Zatím má sociální síť čas na vyřešení takové možnosti archivace, ale bylo by to vhodné. Jelikož úmrtí majitele účtu by vedlo ke smazání dat, což se nemusí Twitteru vyplatit, zejména u populární osoby.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat