reklama

Microsoft Cortana končí na iOS a Androidu

Microsoft Cortana končí na iOS a Androidu
2019-11-18T08:30:53+01:00
• 18. 11. 2019
3

Pokud jde o mobilní telefony, výrobci a dodavatelé softwaru se snaží nalákat uživatele na používání chytrého asistenta. K dispozici jsou nativní služby jako Siri od Applu nebo Assistant od Googlu, ale kromě toho je zde také Alexa, Bixby a další. Jednou ze služeb je i Cortana od Microsoftu, ale ta se již brzy stáhne z mobilních telefonů.

Cortana a nejasná budoucnost

Microsoft došel k rozhodnutí, že asistentka Cortana již nebude dostupná na systémech Android a iOS na většině trhů. V podstatě ji budou moci využívat jen v USA, ale není přesně řečeno, jestli se neplánuje omezení nebo zrušení. Microsoft jen dodává, že bude ještě nějakou dobu dostupná.

Z obchodů s aplikacemi bude odstraněna samostatná aplikace „Microsoft Cortana – Digital assistant“, přičemž dojde k odstranění i v rámci Microsoft Launcher, kde byla integrovaná. Microsoft stanovil datum omezená dostupnosti na 31. ledna 2020. V oficiálním prohlášení je ale uvedeno, že Cortana bude stále v aplikacích Microsoft 365.

Co se týče existence na Windows 10, tak nedojde k jakékoliv změně. Zřejmě na mobilních telefonech se nevyplatí provozovat tuto službu. Ostatně většina mobilních telefonů nabízí již v základu své vlastní řešení, případně od Googlu. Pravděpodobně jen malé procento uživatelů deaktivovalo původní software a nastavilo si Cortanu od Microsoftu. Jedná se ale jen o odhad a skutečné důvody jsou nám zatím neznámé.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

jaroslav melena

25. 12. 2019, 19:15

Podporu češtiny nám tu slibovali dávno..google na nás z vysoka kašle..

Hakus von Tyros

18. 11. 2019, 8:42
Android aplikace

A jak pak to vypadá u nás v Česku. Bude česká podpora Asistenta Google ?

Přemysl Vaculík

VIP 18. 11. 2019, 8:55

Zatím nemáme oficiální informace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim