reklama

Huawei prodalo sedm milionů kusů Mate 30 za pouhé dva měsíce

Huawei prodalo sedm milionů kusů Mate 30 za pouhé dva měsíce
2019-11-27T11:30:03+01:00
• 27. 11. 2019

Americký zákaz společnosti Huawei do jisté míry zpomalil její růst, ovšem zdá se, že i přesto se výrobci mobilních telefonů více než dobře daří. Na konferenci, kde byly odhaleny modely Huawei MatePad Pro a MateBook D, společnost zveřejnila hned několik zajímavých statistik týkajících se posledních modelů. 

Huawei výrazně posiluje na čínském trhu

Huawei prý za posledních 60 dnů celosvětově dodala více než sedm milionů kusů řady Mate 30. Vzhledem k tomu, že tento model stále není k dispozici na většině globálních trhů, jde o poměrně dobrá prodejní čísla. Navíc to pro společnost znamená také ohromující 75% meziroční nárůst dodávek pro řadu Mate. S největší pravděpodobností byly ale tyto kusy prodány hlavně na území Číny. 

Richard Yu taktéž na konferenci prohlásil, že chytré hodinky Huawei Watch GT 2 zažívají taktéž dobrý start. Za posledních 45 dní se totiž podařilo prodat přes jeden milion kusů. Huawei tohoto prodejního čísla dosáhlo až za tři měsíce, tehdy u první generace těchto hodinek. Opět platí, že Huawei je největším výrobcem hodinek v Číně. 

Huawei je v současnosti také největším čínským výrobcem tabletů, alespoň tedy z hlediska podílu na trhu. Společnost očekává, že do konce letošního roku prodá přibližně dva miliony kusů Huawei MedaPad M6. A právě tento model by měl výrazně zvýšit podíl na čínském trhu. 

Nutno podotknout, že tento tablet nabízí 10,8palcový displej s procesorem Kirin 990. Dále přichází s obrovskou baterií podporující 15W bezdrátové nabíjení. Začátkem roku 2020 se na trh dostane také model s podporou 5G sítě. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim