reklama

Huawei zveřejnil ceník oprav u Mate X

Huawei zveřejnil ceník oprav u Mate X
2019-11-22T17:18:30+02:00
• 23. 11. 2019

Nejpůsobivější model s názvem Mate X za poslední dobu od společnosti Huawei odkrývá ceník oprav u vybraných prvků a již v samotném úvodu můžeme říci, že konečná prodejní cena dává jasný odraz v hodnotě dílů. Čínský výrobce si například za výměnu skládacího displeje říká tolik, co byste utratili za špičkový telefon z vyšší třídy. Přestože částka zahrnuje i práci servisního technika, tak celosvětový prodej zařízení se zřejmě postará o její mírné navýšení.

Neotálejte s ochranou

Za celý 8palcový displej si Huawei říká v přepočtu 23 243 Kč. Rovnou za něj lze postavit základní desku osazenou čipem Kirin 980 z dílny HiSilicon, jejíž kompletní výměna stojí 11 749 Kč. Třetí nejnákladnější zásah je oprava jednoho senzoru kamerky v zadní části za 2 292 Kč.

Zákazníci pravděpodobně budou často žádat o výměnu baterie, která vychází na 913 Kč. Zde zůstává otázkou, zda výměna zahrnuje oba články baterie nebo pouze v jedné části, protože telefon má celkem dvě baterie s celkovou velikostí 4 500 mAh. Případné poškození celého vnějšího krytu vás vyjde na 1 185 Kč.

Nakonec majitelé modelu Galaxy Fold od Samsung za první výměnu skládacího displeje platí pouze 3 461 Kč. Až při druhém poškození musí sáhnout hlouběji do kapsy a vynaložit 13 846 Kč.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim