reklama

Huawei zveřejnil ceník oprav u Mate X

Huawei zveřejnil ceník oprav u Mate X
2019-11-22T17:18:30+02:00
• 23. 11. 2019

Nejpůsobivější model s názvem Mate X za poslední dobu od společnosti Huawei odkrývá ceník oprav u vybraných prvků a již v samotném úvodu můžeme říci, že konečná prodejní cena dává jasný odraz v hodnotě dílů. Čínský výrobce si například za výměnu skládacího displeje říká tolik, co byste utratili za špičkový telefon z vyšší třídy. Přestože částka zahrnuje i práci servisního technika, tak celosvětový prodej zařízení se zřejmě postará o její mírné navýšení.

Neotálejte s ochranou

Za celý 8palcový displej si Huawei říká v přepočtu 23 243 Kč. Rovnou za něj lze postavit základní desku osazenou čipem Kirin 980 z dílny HiSilicon, jejíž kompletní výměna stojí 11 749 Kč. Třetí nejnákladnější zásah je oprava jednoho senzoru kamerky v zadní části za 2 292 Kč.

Zákazníci pravděpodobně budou často žádat o výměnu baterie, která vychází na 913 Kč. Zde zůstává otázkou, zda výměna zahrnuje oba články baterie nebo pouze v jedné části, protože telefon má celkem dvě baterie s celkovou velikostí 4 500 mAh. Případné poškození celého vnějšího krytu vás vyjde na 1 185 Kč.

Nakonec majitelé modelu Galaxy Fold od Samsung za první výměnu skládacího displeje platí pouze 3 461 Kč. Až při druhém poškození musí sáhnout hlouběji do kapsy a vynaložit 13 846 Kč.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat