reklama

Youtube rozšíří možnosti hudebních umělců jak vydělat

Youtube rozšíří možnosti hudebních umělců jak vydělat
2019-10-17T08:15:42+02:00
• 17. 10. 2019

Zdroj: Youtube

Youtube už dávno není jen platformou pro zveřejňování videí. Postupem času se stává z této služby pro mnohé platforma přímého výdělku. Ačkoliv na první pohled to vypadá, že tvůrci obsahu získávají peníze ze zobrazování reklamních bannerů, nebo přehrávání reklam před/po/během videí, tak se nabízí další možnosti. K rozšíření došlo minulý rok, přičemž se Youtube nyní soustředil na hudební tvůrce.

Hudební umělci a „merch“

Tvůrci na Youtube již mají v některých zemích možnost prodávat nebo nabízet přímo pod svými videi tzv. „merch“. Jedná se o oblečení, doplňky a další věci nesoucí jejich značku, případně jejich výtvory. Právě z prodeje takového zboží získávají další finanční prostředky.

Youtube nyní oznámil, že začíná spolupracovat se společností Merchbar, která již nyní má pod sebou 35 000 umělců a celkově nabízí přes jeden milion produktů nesoucí jejich podpis, grafiku nebo jiné spojení.

Propagace vlastního zboží se tedy nabídne takřka všem, ale je zde menší omezení. Novinka se prvně objeví v USA, až posléze bude dostupná v dalších krajinách. Samotní fanoušci tak budou moci jednodušeji podpořit svého oblíbeného hudebního tvůrce bez nutnosti dohledávání odkazu na konkrétní produkty. Novinka se objeví jak na webu, tak i v aplikacích. Jestli se bude k dispozici i v Youtube Music, zatím nevíme.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat