reklama

OneDrive získává Osobní trezor, místo nejen pro dokumenty

OneDrive získává Osobní trezor, místo nejen pro dokumenty
2019-10-06T15:00:11+01:00
• 6. 10. 2019

Zdroj: TheVerge

2

Cloudová úložiště nejsou jen o prostoru, který dostanete zdarma. Společnosti se snaží předhánět i v oblasti funkcí. Například Google Disk nabízí takřka neomezený prostor pro fotografie a videa, tedy do určitého rozlišení jednotlivých souborů. OneDrive na druhou stranu nyní přidává Osobní trezor, což je specifická složka, kterou byste měli mít již nyní u svého účtu dostupnou.

OneDrive a Osobní trezor

Microsoft u svých služeb již nabízí dvoufázové ověření, což se hodí pro zvýšení zabezpečení účtu. U služby OneDrive je tato služba také dostupná, ale jakmile používáte aplikaci na mobilu, tak vše v podstatě záleží jen na zabezpečení samotného zařízení. Jakmile jednou necháte mobil odemknutý, kdokoliv se může dostat k vašim souborům. Právě z tohoto důvodu byla přidána složka Osobní trezor.

Osobní trezor

Tato specifická složka je uzamknutá dodatečným zabezpečením, kde se dá využít i biometrické ověření. Součástí je také nastavení šestimístného PIN kódu. V rámci nastavení si můžete určit, jestli se má složka automaticky zamknout po určité době, případně, aby se Osobní trezor uzamkl i po opuštění.

Osobní trezor

Na mobilním telefonu se nabízí možnost naskenování dokumentů, přičemž jsou zde předvolené typy, například řidičák, pas a podobně. Osobní trezor je dostupný i ve webovém rozhraní, kde je vyžadováno ověření PIN kódem. Také se dá využít dvoufázové ověření skrze mobilní telefon.

Zatím by se jednalo o poměrně užitečnou novinku, ale je zde podstatný háček. Novinka je zdarma jen pro tři dokumenty. Pokud chcete nahrát více souborů, musíte si jednoduše pořídit předplatné Office 365. Minimální cena je stanovena na 189 Kč měsíčně, za což dostanete kompletní balík, 1 TB prostoru atd.

logo-app OneDrive Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft OneDrive Developer Zdarma iOS

Zdroj: ausdroid.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V. Pfeffer

6. 10. 2019, 18:29

NIcmene MS do dokumentu stale vidi, takze zadne kryptovani vuci providerovi – nebo se pletu?

Přemysl Vaculík

VIP 6. 10. 2019, 18:33

Nevím, jak je to konkrétně u této funkce, ale řekl bych že ano.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim