reklama

Obchod Play dostane nejen novou uživatelskou sekci

Obchod Play dostane nejen novou uživatelskou sekci
2019-10-25T18:44:55+01:00
• 26. 10. 2019

Zdroj: Google, Doteomanie.cz

Obchod Play je hlavním centrem nejen pro aplikace a hry pro platformu Android. Bohužel se nejedná o dokonalé místo, zejména z pohledu hodnocení aplikací. Asi jste již narazili na takové recenze, které jsou irelevantní, nebo se dají považovat za spam. Google chystá změny, které by mohly napomoci ve vylepšení.

Google razantně změní způsob hodnocení aplikací a her

Obchod Play a recenze v novém

V tomto roce jsme vás informovali, že by vývojáři měli získat nový způsob, jak uživatelům nabídnout možnost vložení recenze. Do této chvíle si museli vytvářet speciální dialogová okna, která vybízela k hodnocení. Pokud jste tedy chtěli přidat recenzi, byli jste přesunuti z aplikace do Obchodu Play. Samotný proces byl tak trochu nepraktický.

Nyní se konečně dočkáme nového dialogového okna, díky kterému zůstanete přímo v aplikaci, jen v malé části budete moci přidat hodnocení. Nebudete přesunuti do Obchodu Play a udělené recenze bude výrazně jednodušší. Níže můžete vidět, jak taková možnost bude vypadat.

Další novinka se bude nacházet v sekci nainstalovaných aplikací. Kromě toho, že se zde nachází i kategorie, kde najdete dříve nainstalované tituly, tak nově zde přibude sekce pro recenze. Ta se děli na dvě záložky. V první se nachází seznam aplikací, kterým jste neudělili hodnocení, druhá obsahuje tituly, kterým jste napsali recenzi.

V případě nového hodnocení aplikací si musíme počkat na implementaci ze strany vývojářů. V případě druhé novinky si zřejmě budeme muset nějakou dobu počkat, jelikož se novinka testuje na omezeném počtu uživatelů.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim