Google razantně změní způsob hodnocení aplikací a her

Google razantně změní způsob hodnocení aplikací a her
2019-05-09T19:47:48+02:00
• 10. 5. 2019
1

Google poměrně dlouho bojuje se systémem hodnocení aplikací a her v Obchodě Play, přičemž došlo již na několik změn, ale problém stále přetrvává. Nyní se zřejmě dočkáme jedné z největších změn v systému vyhodnocování hodnocení obsahu. Samozřejmě je otázkou, jestli Google vyřešením jednoho problému nepřinese několik dalších.

Obchod Play a recenze

Do této chvíle se daly recenze chápat jako body, které vývojář postupně sbírá. Proto je někdy poměrně komplikované, aby dosáhl na lepší hodnocení, pokud na začátku udělal několik chyb. Následné kladné recenze sice vylepšují hodnocení, ale nikdy se nedostane na takové, které by odpovídalo aktuálnímu stavu aplikace či hry.

hodnocení aplikací a her

Nyní ale dojde ke změně způsobu vyhodnocování recenzí. Google bude brát v potaz ty nejnovější recenze, což se projeví na celkovém hodnocení ihned. Navíc bodové hodnocení jako takové se bude pravidelněji měnit, takže jednu chvíli může mít aplikace vysoké hodnocení a druhý měsíc jí může klesnout.

Vývojáři nás často žádají, aby hodnocení na Google Play lépe odráželo aktuální zpětnou vazbu od uživatelů. Na základě tohoto požadavku jsme aktualizovali způsob výpočtu hodnocení, aby kladl větší důraz na nejaktuálnější hodnocení. Níže si můžete prohlédnout, jak tato změna vaše hodnocení ovlivní. Toto hodnocení se uživatelům na Google Play začne zobrazovat od srpna 2019

Jak uvádí Google, změna hodnocení proběhne již v srpnu tohoto roku. Na první pohled se může jevit změna jako něco pozitivního, ale na druhou stranu se tak nabízí možnost útoku na aplikaci a snížení jejího hodnocení, a to poměrně rychle. Navíc aplikace může dostat aktualizaci, která bude reagovat na technologické změny třeba i u Googlu. Uživatelům se to nemusí líbit a na základě záporných recenzí klesne celkově hodnocení v krátkém časovém horizontu.

Budeme si muset počkat, jak Google upraví algoritmy a jak na to budou reagovat vývojáři. Například my již vidíme nástin nového hodnocení u naší aplikace pro Android. Při aktuálním způsobu analýzy má naše aplikace 4,485 hvězdičky. Při novém výpočtu je hodnocení 4,270 hvězdičky.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

13. 5. 2019, 14:58

Je to smutné, ale žijeme v dobe, keď je kritika nežiadúca a požadované je len pozitívne súhlasné hodnotenie. A tak, budeme všetci spokojní a budeme veselo lajkovať, ako na sprofanovanom Facebooku :(

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat