reklama

iOS: objeveno 17 infikovaných aplikací v App Store

iOS: objeveno 17 infikovaných aplikací v App Store
2019-10-25T08:15:22+01:00
• 25. 10. 2019

Pokud jde o nebezpečné aplikace pro mobilní telefony, zpravidla se jedná o systém Android. Bohužel ochrana Googlu není dokonalá a nikdy nebude, takže se čas od času dostane nebezpečná aplikace i do Obchodu Play. Naštěstí Google rychle reaguje. Tentokrát zde máme ale 17 nebezpečných aplikací v rámci ekosystému společnosti Apple.

Nebezpečné aplikace už i pro iOS

Bezpečnostní společnost Wandera objevila 17 infikovaných aplikací v App Store, které disponovaly trojanem. V tomto případě se nákaza klasifikovala jako clickware, tedy software, který bez jakékoliv interakce uživatele otevírá na pozadí webové stránky a dochází ke klikání na placené odkazy, bannery atd.

Sice nedochází k jakémukoliv odcizení dat nebo narušení bezpečnosti samotného zařízení, ale aplikace jako takové způsobují mimo jiné větší spotřebu energie a dat. K tomu je nutné připočíst, že infikované zařízení dopomáhá k podvodnému jednání.

Společnost Apple byla již informována a došlo na odstranění většiny dotčených aplikací. Většina z nich pochází od indického vývojářské společnosti AppAspect Technologies Pvt. Ltd. Pokud máte jakoukoliv aplikaci z níže uvedených na svém zařízení, měli byste ji ihned odstranit.

I zde jde vidět o dobrou spolupráci bezpečnosti firmy a dotčené společnosti, ale jedná o ukázku, že ani iOS zařízení nejsou v bezpečí. Je tedy otázkou, jestli se podobné situace budou opakovat, nebo se jednalo o výjimku.

Zdroje: phonearena.com, wandera.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim