reklama

Aplikace Google Zprávy dostane zajímavé novinky

Aplikace Google Zprávy dostane zajímavé novinky
2019-10-24T19:01:18+02:00
• 25. 10. 2019

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

V tomto týdnu jsme se již dočkali dvou novinek u aplikace Zprávy pro zasílání SMS a MMS. Jedná se týkala webového rozhraní a integrace Google Duo. Druhá novinka přidává možnost si nechat připomenout do notifikací konkrétní zprávu. Jane Manchun Wong (@wongmjane) se ale podařilo ve zdrojovém kódu odhalit budoucí novinky.

Google Zprávy a novinky

Již dlouho se mluví o přidání funkce na detekování spamu v případě SMS zpráv a nyní top vypadá, že nadešel čas připravit tuto funkcionalitu přímo do aplikace. V menu se bude nacházet položka Spam, přes kterou se dostane na obrazovku, kde budou umístěny zprávy takto označení. V podstatě se bude jednat o takovou sekci nevyžádaných SMS, kde budete moci rozhodnout, jestli se jedná o spam či nikoliv.

Android 10 podporuje na systémové úrovni bubliny pro komunikační služby. Do této chvíle ale nejsou aktivní a v podstatě žádná aplikace tuto novinku nemá k dispozici. Google Zprávy ale mohou být první aplikací. Případně se právě Zprávy pochlubí funkcí, kterou známe z Messengeru od Facebooku. V nastavení aplikace Googlu již probíhají přípravy, takže možná nejsme daleko od možnosti spuštění.

Aplikace Google Zprávy mimo jiné disponuje podporou i chytrého asistenta od společnosti Google. Do nastavení zamíří možnosti, skrze které půjde aktivovat návrhy. Vzhledem k tomu, že asistent není v Česku dostupný a bude určen jen pro dostupné jazyky, je tato novinka spíše jen zajímavostí.

Nakonec jsme si nechali „easter egg“, tedy malou skrytou drobnost, která slouží jen pro pobavení. Když kliknete na hlavní obrazovce na text Zprávy, jednotlivé SMS se zahýbou. Možná se nejedná o vtípek, třeba se dočkáme nějaké funkce, ale je to nepravděpodobné.

Všechny tyto novinky nejsou zatím k dispozici. Google je zřejmě aktivuje vzdáleně ze strany serverů. Kdy se tak stane, zatím nevíme, ale zřejmě se dočkáme do několika týdnů, či měsíců.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: twitter.com, twitter.com, twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Yarin Yarinovitch

25. 10. 2019, 11:44
Android aplikace

Doručenky fungují už dávno.

Aleš Baláš

VIP 25. 10. 2019, 10:49

Jestlipak už bude umět doručenky?

@Aleš Baláš – doručenky umí – zobrazí se to malým písmem hned pod textem zprávy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim