reklama

RED končí na trhu se smartphony

RED končí na trhu se smartphony
2019-10-25T09:58:35+01:00
• 25. 10. 2019

Společnost RED je známá zejména svými kamerami pro profesionální použití. V roce 2017 jsme se ale dočkali oznámení, že se pustí také do mobilního průmyslu. Sice jsme si museli nějakou chvíli počkat, ale nakonec se na trhu objevil smartphone RED Hydrogen One. Ten nabral navíc zpoždění a k prvním zákazníkům zamířil takřka o rok později. Nyní je již jasné, že se jednalo o první a také poslední mobil této společnosti.

RED Hydrogen

První mobil lákal na 3D displej, fotografické schopnosti a také možnost připojení modulů k samotnému zařízení. Ostatně se mluvilo o smartphonu jako o rozšíření pro kamerové systémy. Bohužel Hydrogen One nezaujal ani recenzenty. 3D displej nebyl dostačující, byť jej společnost prezentovala jako holografický displej. Modulů jsme se nikdy nedočkali a samotné fotografické schopnosti nebyly dostatečné. Ostatně se mobil ani nedostal do kategorie nejlepších foto mobilů na trhu.

Ještě v tomto roce se spekulovalo o nástupci v podobě RED Hydrogen Two, ale veškeré plány byly zrušeny. Tentokrát nejde čistě o nějaké rozhodnutí na základě financí nebo komplikací ve firmě. Za samotným projektem smartphonu stál zakladatel Jim Jannard, ale ten oznámil, že odchází ze společnosti.

Hlavním důvodem je dle jeho slov zdravotní stav, ostatně je mu 70 let. Vzhledem k tomu, že projekt Hydrogen spadal pod něj, tak jej ukončuje svým odchodem. Ve firmě se nenašel nikdo, kdo by zjevně pokračoval v kategorii smartphonů, takže společnost oficiálně ukončuje své snažení.

Samotná společnost bude ale nadále pokračovat v segmentu RED Digital Cinema, který je pro ni hlavním stěžejním.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim