reklama

Huawei chce do konce roku prodat 270 mil. telefonů

Huawei chce do konce roku prodat 270 mil. telefonů
2019-10-28T15:00:03+01:00
• 28. 10. 2019

I přes veškeré špatné chvíle, které si čínská společnost Huawei v posledním roce prožila, neustále roste. Její poslední finanční statistiky dokazují, že se společnosti skutečně dobře daří. Kromě toho výrobce nedávno na trh uvedl skládací Mate X. Ovšem tou nejdůležitější informací je 200 milionů prodaných zařízení. Tohoto čísla Huawei dosáhlo ještě o dva měsíce dříve než loni. 

Huawei útočí na pozici jedničky

Zakladatel společnosti Huawei, Ren Zhengfei, prohlásil, že hlavním cílem výrobce je dokonce letošního roku prodat více než 270 milionů zařízení. To je mimochodem o 50 milionů více, než bylo dodáno v loňském roce, a 20 milionů více, než původně analytici předpokládali. 

Hlavní konkurent, Samsung, dodal v loňském roce kolem 290 milionů kusů zařízení. Huawei se tak snaží získat pozici jedničky na trhu, což se jí i přes všechny překážky daří. Je jen spekulací, co by se stalo, kdyby se nikdy zákaz z USA neobjevil. Je opravdu škoda, že právě obchodní válka mezi USA a Čínou měla velký vliv na model Mate 30, který na mnoha trzích není k dispozici, a to kvůli tomu, že nenabízí oficiální podporu společnosti Google. 

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim