reklama

Facebook testuje tmavý vzhled, ale zatím jen na webu

Facebook testuje tmavý vzhled, ale zatím jen na webu
2019-10-14T06:45:02+02:00
• 14. 10. 2019
2

Společnost Facebook již zavedla tmavý vzhled u své aplikace Messenger, s tím byl spojen i nový velmi světlý design. Nyní se čeká, až se něco podobného odehraje u aplikace samotné sociální sítě. Zatím jsme nezaznamenali, že by se něco takového testovalo, ale dnes nás Facebook překvapil. Nabídl testování nového vzhledu své webové stránky, která obsahuje i tmavý režim.

Facebook a tmavý režim

V první řadě webová stránka nabídla testování nového vzhledu. Došlo k přeuspořádání některých prvků a kompletní nasazení bílé barvy. Prvky mají kolem sebe více prostoru. Na menším monitoru vše vypadá relativně dobře, ale jakmile okno dáte na celou obrazovku, vše je strašně daleko od sebe a stále se nabízí jen jeden prh příspěvků.

Kromě toho se nabídl i tmavý režim pro web. Zároveň se tak díváme na podobu, která nás bude čekat i na mobilních telefonech. Po přepnutí lze najít nastavení světlého a tmavého vzhledu v menu pod profilovou fotkou, kde je jednoduchý přepínač.

Pokud dostanete možnost otestovat tento vzhled na počítači, tak nepočítejte s tím, že se automaticky objeví novinka i na vašem mobilním telefonu. Zde nám zůstal původní vzhled. Bohužel se nám nepodařilo vynutit mobilní verzi ani na počítači. Facebookk tak testuje novinku jen pro počítače, což je celkem zvláštní.

Je tedy otázkou, jak rychle bude pokračovat vývoj a testování. Snad se brzy dočkáme i u mobilních aplikací. Na počítači tmavý vzhled vypadá dobře, ale potřebnější je právě na smartphonech.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lubomír Pechal

14. 10. 2019, 9:22

Kde jste našli nový vzhled, bohužel to nikde nevidím.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 10. 2019, 9:42

Sám se nabídl.

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim