reklama

Takto bude vypadat Facebook s tmavým vzhledem aktualizováno

Takto bude vypadat Facebook s tmavým vzhledem [aktualizováno]
2020-04-22T11:45:20+02:00
• 22. 4. 2020

Zdroj: 9to5mac.com

8

Aktualizováno 22. 4.

Před čtyřmi měsíci jsme vás naposledy informovali, jak bude vypadat Facebook aplikace v tmavém vzhledu. Zatím jsme nemělo k dispozici ucelený pohled na to, co přinese tzv. dark mode. Nyní díky webu WABetaInfo se naskýtá pohled na chystanou změnu. Konkrétně jsou k dispozici ukázky z verze pro iOS. Změna designu není kompletní a nelze odhadovat, kdy Facebook konečně nasadí tmavý vzhled.

FB DARKMODE SETTINGS1 1242x2208x FB DARKMODE MAINFEED 1242x2208x FB DARKMODE NOTIFICATIONTAB LOADING 1242x2208x FB DARKMODE WAPROFILE 1242x2208x FB DARKMODE SETTINGS2 1242x972x FB DARKMODE POSTCOMMENTS REACTIONMENU 1242x1487x

Zdroj: WABetaInfo

Aktualizováno 22. 1.

Naposledy jsme slyšeli o testování aplikace Facebook pro Android s tmavým vzhledem ke konci listopadu minulého roku. Očekávali jsme, že se novinka co nevidět objeví v beta verzi, ale stále se tak nestalo. Náš fanoušek Roman Prasliczka nás informoval, že se mu aplikace Facebook ukázala s některými prvky v tmavém provedení. Zřejmě se jedná o drobnou chybu, ale jde vidět, že se něco děje a možná se již brzy dočkáme kýžené novinky.

Ostatně se testuje i webová verze pro počítače, o které jsme vás informovali jako první. Ta by měla být dostupná pro širší spektrum testerů, ale k dokonalosti má ještě daleko. Některé součásti nejsou ještě hotové. Odhadujeme, že tmavé verze pro počítače se dočkáme až za dva a možná více měsíců. Aplikace pro mobily by mohla nabídnout tmavé zobrazení dřívěji.

Aktualizováno 25. 11.

Nějakou dobu zachytáváme náznaky, že Facebook připravuje tmavý vzhled své androidí aplikace. Nyní to vypadá, že začalo veřejné testování, jelikož se nová podoba aplikace objevila u několika uživatelů. Bohužel není známo, na čem je spuštění závislé. Pravděpodobně dochází k aktivaci ze stran serverů Facebooku u vybraných uživatelů. V redakci jsme zatím nezaznamenali novou podobu.

Je docela možné, že veřejnější testování bude probíhat nějakou dobu a následně se dočkají všichni uživatelé. Pokud se chcete pokusit aktivovat tmavý vzhled, můžete vyzkoušet ukončení aplikace a opětovné spuštění, promazání dat aplikace, případně instalaci nejnovějšího APK.

Původní článek 13. 8.

Letošní rok rozhodně patří tmavému režimu aplikací. Ostatně i hlavní operační systémy získají kompletní podporu tzv. dark mode. Google je v této oblasti velmi horlivý, ale i ostatní vývojáři implementují tento režim, jelikož je jednak vhodný pro snížení spotřeby energie u smartphonů s AMOLED/OLED displeji, ale také je příjemnější na používání v noci. Facebook již zavedl tmavý režim u komunikační platformy Messenger a nyní se ukazuje, že i hlavní aplikace se dočká této změny.

Facebook a tmavý režim

Není překvapením, že za odhalením chystané novinky stojí Jane Manchun Wong (@wongmjane), která se již delší dobu stará o odhalování softwarových novinek u populárních aplikací. V rámci své činnosti se Jane podařilo objevit v komplexní aplikaci Facebook pro Android, že společnost pracuje na tmavém režimu.

Jane se dokonce podařilo aktivovat některé nové součástí a vytvořila snímek obrazovky, který můžete vidět níže. Jak je vidět, aplikace je teprve na svém začátku proměny. Ostatně změnit vzhled u takové aplikace nebude jednoduché, zejména s ohledem na funkce a optimalizaci pro tisíce zařízení.

Lze odhadnout, že nasazení tmavého režimu u aplikace Facebook bude trvat měsíce. Možná se ještě letos dočkáme začátku testování, ale k oficiálnímu uvedení dojde až v příštím roce, aspoň tedy podle našich odhadů. Můžeme jen doufat, že podobná změna bude dostupná i u další populární aplikace od Facebooku, samozřejmě myslím Instagram.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, 9to5mac.com, wabetainfo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Eva Kremlíková

20. 5. 2020, 11:52

Poradíte prosím jak se vrátit z černé zpět k modrobílé?

Přemysl Vaculík

VIP 20. 5. 2020, 12:03

Vy už máte aplikaci v tmavém?

Jakub Doubrava

23. 1. 2020, 15:58
Android aplikace

Instagram už mám taky černý ale je to asi díky tomu že mám na telefonu nastavený dark mode.
Mobil : Xiaomi redmi note 7

Přemysl Vaculík

VIP 23. 1. 2020, 17:37

Ten podporuje tmavou barvu již delší dobu.

Milan Šiler

27. 11. 2019, 8:04

Tohle uz je dostupne minimalne mesic nebo dva a prijde mi to spis tak trochu jako bug, protoze se to zapina pouze pri konkretnim pouziti aplikace. Dostat se k tomu da pri kliku na video z timeline, obcas to otevre jen prehravani videa, ktere je taky cerne, ale obcas to hodi na tuhle cernou verzi sekce „Watch“. Zvlastni je, ze pokud do te sekce vlezete normalne, tak cerna neni, proto mi to prijde jako bug.

Honza Rössler

14. 8. 2019, 5:37
Android aplikace

Vidíš správně, že Facebook je otevřený v bublině podobně jako Messenger konverzace?

Jakub Miakyš

13. 8. 2019, 15:06

Ako poznam Facebook tak to navrhnú od podlahy a nebude to fungovať zo systemovým nastavením a budete to enforcovať ručne, presne ako teraz na messengeri

Facebook aplikace pro mobilní telefony se za celou dobu nepodařilo ještě nikdy optimalizovat, takže s nějakým dark modem to nebude o moc lepší.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim