reklama

Apple údajně ukradl technologii „Sign in with Apple“

Apple údajně ukradl technologii „Sign in with Apple“
2019-10-09T19:30:47+01:00
• 9. 10. 2019
1

O novince v podobě „Sign in with Apple“ jsme již několik článků napsali. Služba má totiž nabídnout co nejjednodušší způsob přihlašování. Z pohledu uživatele se jedná o velmi jednoduchý proces, kdy po kliknutí na tlačítko „Sign In with Apple“ dojde jen k biometrickému ověření. Samozřejmě jsou zde služby a aplikace, které pro své fungování vyžadují dodatečné informace jako jméno nebo e-mail.

Apple čeká další soudní proces

U takových aplikací si bude moci uživatel vybrat, co vlastně bude sdílet s aplikací, ale u e-mailu je asi největší novinka. Pokud se uživatel rozhodne nesdílet svou e-mailovou adresu a aplikace to bude vyžadovat, systém vygeneruje náhodný e-mail, který je směřován na aktuální adresu uživatele. Aplikace ale nebude znát pravou e-mailovou adresu.

Zdá se, že pro mnohé se bude jednat o zajímavou funkci. Její rozšíření by záleželo na uživatelích a hlavně na vývojářích. Adopce by tak mohla trvat i roky. Apple ale našel způsob, jak nové přihlášení dostat do mnoha aplikací. Jednoduše upravil podmínky pro vývojáře. Pokud aplikace obsahuje možnost přihlášení skrze služby třetích stran, musí být nabídnuta služba „Sign In with Apple“. Ovšem nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. 

Jeden z vývojářů tvrdí, že se jedná jen o tzv. riffing na technologii Apple. Tvůrce aplikace Blue Mail se rozhodl Apple žalovat za porušení patentu z roku 2017. Technologie se totiž poprvé objevila v aplikace Blue Mail pod názvem „Share Email“. Tato společnost tak tvrdí, že Apple kopíruje její jedinečné generování e-mailových adres. 

Již dříve se ale společnost Blix s Applem soudila. Tak například naposledy z důvodu problému s hodnocením v rámci App Store, kde byla aplikace posunuta ze 13. na 143. místo. Rovněž probíhal soudní proces kvůli údajnému kopírování ze strany Applu.  

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Este niekto veri Applu???? Ano!!! Mam polovicny mozok – preto verim!!!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim