reklama

Aktualizujte WhatsApp, starší verze než 2.19.244 disponuje bezpečnostní dírou

Aktualizujte WhatsApp, starší verze než 2.19.244 disponuje bezpečnostní dírou
2019-10-03T15:28:15+01:00
• 2. 10. 2019

WhatsApp je čím dál populárnější komunikační platforma, proto se útočníci soustřeďují na vyhledávání chyb a nejrůznějších zranitelností. Jedna taková byla nedávno objevena, přičemž stačilo poslat jen obrázek typu GIF. Uživatelé tak byly v ohrožení, co se týče zpráv a souborů.

WhatsApp testuje samodestruktivní zprávy

Bezpečnostní díra ve WhatsApp

Bezpečnostní analytik Awakened objevil způsob, jak se dostat ke zprávám a souborům pomocí speciálně upraveného obrázku GIF. Stačilo zaslat takový soubor na zařízení oběti a bylo možné získat přístup k souborům a zprávám. Konkrétně se má jednat o metodu „double-free bug“. To znamená, že při využití zranitelnosti došlo k narušení paměti, což vedlo k pádu aplikaci a v některých případech k vytvoření zadních vrátek pro přístup do zařízení.

Tato metoda šla využít jen na zařízeních Android ve verzi 8.1 a 9.0, přičemž na Androidu 8 došlo jen k pádu aplikace. Awakened již informoval Facebook a patřičné zástupce, přičemž došlo na opravu této chyby. Pokud máte WhatsApp minimálně ve verzi 2.19.244, byla bezpečnostní díra opravena.

WhatsApp ukončí podporu pro iOS 8 a starší

Vzhledem k tomu, že je samotná chyba již dobře popsána, mohou se najít útočníci, kteří si pokusí využít. Vzhledem k tomu, že ne všichni uživatelé aktualizují pravidelně, je možné, že se stále nachází na zařízeních neopravená verze aplikace WhastApp.

Zdroje: thenextweb.com, awakened1712.github.io

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim