Microsoft Edge přináší podporu Dark Mode

Microsoft Edge přináší podporu Dark Mode
2019-09-23T15:00:55+02:00
• 23. 9. 2019
1

S prohlížečem pod názvem Edge chtěla společnost Microsoft začít s čistým štítem a dokázat lidem, že Internet Explorer byl pouhý omyl. Microsoft na uživatele také tlačil, aby nový prohlížeč začali používat a na Internet Explorer doslova zapomněli. 

Microsoft Edge pro Android přináší nové funkce

Společnost také chápe současné trendy, a tak svůj internetový prohlížeč Edge neustále aktualizuje. Pokud chce Microsoft zvýšit svou popularitu, musel si pro uživatele přichystat nové funkce. A to se nyní také stalo. Internetový prohlížeč Edge se konečně dočkal podpory Dark Mode (tmavého režimu), přičemž na mobilním zařízení se Dark Mode přizpůsobí automaticky tématu vašeho operačního systému.

Nutno ale podotknout, že Microsoft se snaží postupně aktualizovat všechny své aplikace a převléknout je do tmavých režimů. Ovšem oproti ostatním Microsoft aplikacím se dokáže Edge přizpůsobit motivu operačního systému. V praxi to znamená, že pokud ve svém systému budete mít zapnutý Dark Mode, prohlížeč se automaticky do tohoto motivu přepne. To je zvláště výhodné ve chvíli, kdy používáte tmavý režim pouze v noci nebo když je vaše baterie téměř vybitá. 

Dark Mode se v Edge nachází již dva roky, ovšem doposud byla funkce mírně omezena. Bohužel ani nyní nebude tmavý režim 100%. Stále budou k dispozici prvky v původních barvách – například samotné webové stránky zůstanou v bílé. Tak či onak je funkce k dispozici v nejnovější stabilní verzi Microsoft Edge, kterou si můžete stáhnout z níže uvedeného odkazu.

logo-app Microsoft Edge Preview (Unreleased) Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 23. 9. 2019, 15:21

Dark mod používám u Edge snad od vydání pro android :D a to ani neměl můj mobil dark mod systém.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat