reklama

Fairphone 3 získal plný počet bodů od iFixit

Fairphone 3 získal plný počet bodů od iFixit
2019-09-23T11:30:36+02:00
• 23. 9. 2019

Odborníci ze serveru iFixit si vzali na paškál v pořadí třetí generaci telefonu od společnosti Fairphone, která se snaží dodávat na trh vlastní zařízení v souladu s ekologií a etikou. Poslední druhý zástupce z loňského roku nastavil velmi vysokou laťku, když v konečném výsledku získal plný počet bodů v testu opravitelnosti. Mimochodem ještě nikdy předtím žádné mobilní zařízení skóre 10/10 nezískalo.

Sázka na modulární řešení

Fairphone 3 byl oficiálně představen koncem měsíce srpna a zdá se, že modulární konstrukce u něj opět hraje hlavní roli, protože mu podruhé za sebou vynesla další hodnocení 10/10 u iFixit. Myšlenka modularity není ani v tomto případě řešena přes magnetické prvky vyměnitelné po vnější straně. Nýbrž holandský výrobce do prodejního balení přibaluje šroubovák důležitý pro výměnu vybraného hardwaru.

Kromě baterie si vyměníte například i displej, který bývá opravován asi nejčastěji v rámci návštěv odborných servisů. Navíc několik části uvnitř doprovází obrázky pro snadnější rozpoznání. Nicméně iFixit upozorňuje, že některé součástky u Fairphone 3 vyžadují pájení a může tak znesnadnit opravu ve vlastní režii. Koneckonců prodejní částku 450 eur (tj. cca 11 638 Kč) vynaloží zřejmě jen zarytí fanoušci.

Zdroje: gizmochina.com, ifixit.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat