reklama

Fairphone 3 získal plný počet bodů od iFixit

Fairphone 3 získal plný počet bodů od iFixit
2019-09-23T11:30:36+01:00
• 23. 9. 2019

Odborníci ze serveru iFixit si vzali na paškál v pořadí třetí generaci telefonu od společnosti Fairphone, která se snaží dodávat na trh vlastní zařízení v souladu s ekologií a etikou. Poslední druhý zástupce z loňského roku nastavil velmi vysokou laťku, když v konečném výsledku získal plný počet bodů v testu opravitelnosti. Mimochodem ještě nikdy předtím žádné mobilní zařízení skóre 10/10 nezískalo.

Sázka na modulární řešení

Fairphone 3 byl oficiálně představen koncem měsíce srpna a zdá se, že modulární konstrukce u něj opět hraje hlavní roli, protože mu podruhé za sebou vynesla další hodnocení 10/10 u iFixit. Myšlenka modularity není ani v tomto případě řešena přes magnetické prvky vyměnitelné po vnější straně. Nýbrž holandský výrobce do prodejního balení přibaluje šroubovák důležitý pro výměnu vybraného hardwaru.

Kromě baterie si vyměníte například i displej, který bývá opravován asi nejčastěji v rámci návštěv odborných servisů. Navíc několik části uvnitř doprovází obrázky pro snadnější rozpoznání. Nicméně iFixit upozorňuje, že některé součástky u Fairphone 3 vyžadují pájení a může tak znesnadnit opravu ve vlastní režii. Koneckonců prodejní částku 450 eur (tj. cca 11 638 Kč) vynaloží zřejmě jen zarytí fanoušci.

Zdroje: gizmochina.com, ifixit.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim