reklama

Huawei Assistant bude náhradou za Google Assistant

Huawei Assistant bude náhradou za Google Assistant
2019-09-21T19:30:29+01:00
• 21. 9. 2019

Společnost Huawei představila svůj již druhý letošní vlajkový model. Oproti loňským telefonům přichází s operačním systémem Android, ovšem kompletně bez Google Služeb. Jednou z velkých výhod Androidu jsou právě implementované služby, které jsou na špičkové úrovni. Například součástí operačního systému je Google Assistant. Bohužel toho si na novém vlajkovém modelu neužijete. 

Série Huawei Mate 30 představena, Google služby nehledejte

Huawei představuje vlastního asistenta

Z tohoto důvodu se společnost Huawei rozhodla představit vlastního asistenta pod názvem Huawei Assistant. Ten vůbec poprvé přijde na nové modely Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. 

Huawei Assistant bude moci v telefonu hledat soubory a další informace uložené v telefonu, jako jsou aplikace, e-maily, poznámky, schůzky v kalendáři a podobně. Online vyhledávání pak bude probíhat prostřednictvím výchozího prohlížeče – ano, budete i nadále moci nastavit hlavním prohlížečem Chrome od Googlu, kde pak použijete hledání Google. V současné chvíli není jasné, jakým způsobem vlastně bude asistent fungovat, tedy jakou kvalitu výsledků nabídne. 

Huawei uvedl, že výkonnostní schopnosti by měly být na stejné, případně podobné úrovni jako nabízí Google Assistant. K tomu společnost dodala, že Huawei Assistant bude každým měsícem lepší a lepší. Huawei Assistant se poprvé objeví již v telefonech Mate 30 a do dalších telefonů dorazí v budoucnu prostřednictvím AppGallery.

Huawei Mate 30 nabídne odemčení bootloaderu

Zdroj: ausdroid.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim