reklama

Google pracuje na Fast Share, funkci na sdílení souborů aktualizováno

Google pracuje na Fast Share, funkci na sdílení souborů [aktualizováno]
2019-09-15T14:35:41+01:00
• 15. 9. 2019
2

Aktualizováno 15. 9.

Na konci června se objevily informace o funkci Fast Share, která se dostane do Androidu. Původně jsme očekávali, že bude dostupná společně s uvedením Androidu 10, ale nestalo se tak. Google zřejmě plánuje samostatné uvedení a prostřednictvím aktualizace skrze Obchod Play.

V tuto chvíli se podařilo zachytit novou verzi, která disponuje trochu odlišným vzhledem. Navíc nastavení se přesunulo do sekce Připojená zařízení.

K dispozici jsou i snímky obrazovek, jak bude celá funkce fungovat. Zatím se ale neví, kdy dojde ke zveřejnění, kvůli čemuž Android 10 nenabízí alternativu k ukončené funkci Android Beam.

Původní článek 30. 6.

Android Beam byla služba na jednoduché posílání dat mezi zařízeními. Využívala hlavně NFC pro navázání spojení a následně docházelo k přenosu skrze Bluetooth nebo Wi-Fi. Bohužel služba jako taková již není součástí Androidu 10. Mysleli jsme si, že pro docílení podobné funkcionality bude zapotřebí instalovat alternativní aplikace nebo služby, ale nakonec se ukazuje, že existuje náhrada, která bude právě součástí Androidu 10. Novinka se jmenuje Fast Share („rychlé sdílení“).

Android Fast Share

Webu 9to5google se podařilo objevit v Androidu Q (beta 3) novinku nazvanou jako Fast Share. Jedná se o službu pro rychlé sdílení mezi zařízeními. V tomto případě ale nedochází k používání NFC pro navázání spojení a dokonce není potřebné využívat připojení k internetu. Spíše to vypadá jako vyextrahovanou funkci z aplikace Files od Googlu. Novinka je součástí služeb Googlu, což by mohlo nasvědčovat tomu, že se následně rozšíří na většinu zařízení s různými verzemi Androidu.

Po aktivaci služby se nabízí vytvoření seznamu preferovaných zařízení. Díky tomu bude umožněno rychlejší sdílení. Co se týče obsahu, tak lze sdílet cokoliv, přičemž mobilní telefon vždy dohledá zařízení v okolí. Mnozí novinku popisují jako konkurenci pro Apple AirDrop.

Google v podstatě zahodil původní koncept nutného blízkého přiblížení a vytvořil službu, která má širší rádius. Uživatel by se měl dočkat lepšího uživatelského zážitku, ale samozřejmě je otázkou, kdy a jestli dojde k masivnímu rozšíření.

Zdroje: 9to5google.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Kulhavý

15. 9. 2019, 23:22
Android aplikace

Doufal jsem že se v androidu něco takového objeví!! Párování přes bluetooth nebo posílání fotek přes soc. sítě ale žádná zastřešující funkce sdílení.

Přemysl Vaculík

VIP 16. 9. 2019, 7:49

V tuto chvĂ­li se nabĂ­zĂ­ aplikace Files od Googlu, jako alternativa.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim