reklama

Spotlight v iOS a macOS bude zřejmě umět odpovídat na dotazy

Spotlight v iOS a macOS bude zřejmě umět odpovídat na dotazy
2019-08-31T13:40:09+01:00
• 31. 8. 2019

Jestliže jste uživateli počítače od Applu, tedy Macu, případně operačního systému iOS, jistě jste si během používání všimli funkce pod názvem Spotlight. Tato součást systému slouží nejen k prohledávání obsahu v rámci iOS či macOS. Prostřednictvím Spotlightu je možné vyhledávat i texty ve zprávách a podobně. 

Spotlight se naučí odpovídat na dotazy

A právě tuto část systémů se společnost Apple chystá údajně vylepšit. Pokud jsou dostupné informace pravdivé, měli bychom se dočkat novinky v podobě zadávání přímých dotazů. To v praxi znamená, že pokud od Spotlightu zadáte otázku, měli byste se dočkat odpovědi v podobě odkazu na příslušnou webovou stránku.

Dá se tedy předpokládat, že Spotlight bude v praxi fungovat stejně, jako hlasová asistentka Siri, ovšem s tím rozdílem, že dotazy budete psát ručně. Zdá se ale, že novinka se už mezi uživatele pomalu a jistě dostává. Někteří totiž na tuto funkci upozornili zahraniční média, která o tom následně informovala. Jedno je ale jisté, bude se jednat o aktualizaci v rámci serverů Applu, tudíž nebude potřeba nic stahovat a instalovat do vašeho zařízení. 

Zdroj: cultofmac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat