reklama

Spotlight v iOS a macOS bude zřejmě umět odpovídat na dotazy

Spotlight v iOS a macOS bude zřejmě umět odpovídat na dotazy
2019-08-31T13:40:09+01:00
• 31. 8. 2019

Jestliže jste uživateli počítače od Applu, tedy Macu, případně operačního systému iOS, jistě jste si během používání všimli funkce pod názvem Spotlight. Tato součást systému slouží nejen k prohledávání obsahu v rámci iOS či macOS. Prostřednictvím Spotlightu je možné vyhledávat i texty ve zprávách a podobně. 

Spotlight se naučí odpovídat na dotazy

A právě tuto část systémů se společnost Apple chystá údajně vylepšit. Pokud jsou dostupné informace pravdivé, měli bychom se dočkat novinky v podobě zadávání přímých dotazů. To v praxi znamená, že pokud od Spotlightu zadáte otázku, měli byste se dočkat odpovědi v podobě odkazu na příslušnou webovou stránku.

Dá se tedy předpokládat, že Spotlight bude v praxi fungovat stejně, jako hlasová asistentka Siri, ovšem s tím rozdílem, že dotazy budete psát ručně. Zdá se ale, že novinka se už mezi uživatele pomalu a jistě dostává. Někteří totiž na tuto funkci upozornili zahraniční média, která o tom následně informovala. Jedno je ale jisté, bude se jednat o aktualizaci v rámci serverů Applu, tudíž nebude potřeba nic stahovat a instalovat do vašeho zařízení. 

Zdroj: cultofmac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim