reklama

Spotify pro Android přišlo o widget

Spotify pro Android přišlo o widget
2019-08-13T16:30:52+02:00
• 13. 8. 2019

Každou chvíli se dozvídáme o novinkách, které se buď testují nebo připravují. V případě aplikace Spotify se objevují celkem pravidelně. Například naposled jsme slyšeli o společném poslouchání hudby. Nyní ale došlo na vydání aplikace ve verzi 8.5, která nepřináší nové funkce, spíše naopak, o jednu přichází a komunita se ozývá.

Spotify bez widgetu

Widget je malý doplněk, který si můžete umístit na plochu systému Android. Zpravidla nabízí rychlou možnost, jak ovládat aplikaci nebo samotná mobilní telefony. Spotify jeden takový widget obsahovalo, přičemž se nabízely funkce jako pozastavení nebo tlačítka pro přeskakování písniček. Kromě toho se zobrazoval název skladby a obrázek alba.

Spotify se z nějakého důvodu rozhodlo, že widget odstraní. Bez jakéhokoliv varování tak uživatelé přišli o tuto možnost ovládání. Samozřejmě se objevila vlna odporu a již nyní se hlasuje, aby se tento prvek dostal zpět do aplikace. Pokud vám chybí, můžete hlasovat na této stránce.

Společnost se zatím nevyjádřila k tomuto odstranění. Otázkou je, jestli se náhodou nejedná o chybu. Pokud je to záměr, zřejmě k tomu má Spotify důvod. Ostatně stejné prvky jako u widgetu nyní jednoduše najdeme v notifikační liště, která je dostupná napříč systémem a není potřeba se přesouvat na specifickou obrazovku, kde byl widget umístěn.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim