HMD Global přiveze hromadu novinek na letošní IFA

HMD Global přiveze hromadu novinek na letošní IFA
2019-08-12T18:00:41+02:00
• 12. 8. 2019
2

Historicky první návštěvou poctí společnost HMD Global blížící se veletrh spotřební elektroniky IFA, který proběhne již začátkem příštího měsíce v Berlíně – přesněji od 6. do 11. září. Hlavní produktový manažer Nokie, Juho Sarvikas pozval všechny účastníky na připravenou událost a 5. září v 16:00 ukážou tři nové telefony, o nichž jsme v poslední době hodně slyšeli. Půjde zřejmě o Nokii 5.2, Nokii 6.2 a v neposlední řadě o Nokii 7.2.

Možná i něco víc

Samotná pozvánka toho sice moc neprozrazuje, ale zprávy z posledních měsíců jasně směřují k tomu, že se právě v Berlíně dočkáme nových přírůstků pro celosvětový trh po vzoru ostatních producentů. V rámci programu Android One se očekává Nokie 5.2 s osmijádrovým Snapdragonem 632, Nokia 6.2 s výkonnějším Snapdragonem 660, 4GB pamětí RAM nebo 64GB úložištěm pro uživatelská data.

Nad něj ještě postaví Nokii 7.2 s téměř totožnou konfigurací, ale aspoň s větší 6GB pamětí RAM či rovnou trojicí hlavních fotoaparátů v zadní části. Méně pravděpodobné je oficiální představení Nokie 8.2 s vyjíždějící selfie kamerkou nebo Nokie 9.1 PureView z nejvyšší prémiové řady. Výrobce by mohl také prozradit bližší informace k vývoji prvního 5G telefonu, o kterém jsme doposud nezaregistrovali žádnou výraznější zmínku.

Zdroje: gsmarena.com, phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Daniel Vermach

12. 8. 2019, 19:41

Hmd není Čínská firma

Přemysl Vaculík

VIP 12. 8. 2019, 19:45

Máte pravdu, jen se to sem tam plete, když tam vyrábí. Díky, opraveno.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat