reklama

Google spustil systém na nouzové zavolání pomoci, zatím omezeně

Google spustil systém na nouzové zavolání pomoci, zatím omezeně
2019-08-10T19:32:10+01:00
• 10. 8. 2019
2

Mobilní telefony nám ulehčují život, jsou centrem zábavy a umí nás propojit s celým světem. Zároveň se ale může jednat o cenné pomocníky ve chvílích nouze. Například v Česku již nyní dobře funguje aplikace Záchranka, která se neustále rozšiřuje. Aktuálně se v naší zemi pracuje na nutném sdílení polohy, jakmile zavoláte tísňovou linku. V této oblasti se angažuje i Google, který spustil systém zavolání pomoci bez nutnosti hlasového volání.

Aplikace Telefon jako lepší pomocník

Již nyní aplikace Telefon nenabízí jen obyčejné telefonování na jakákoliv čísla. Je například integrován systém vyhledání restaurace, taxi, atd. Pracuje se také na systému ochrany proti spamu. Nyní ale došlo na funkci, která umožní zavolání pomoci bez toho, aniž by uživatel musel cokoliv říci. Systém jde tak daleko, že nebude potřeba zavádět novinky na stráně pohotovostních služeb.

Ve své podstatě Google implementoval technologii text-to-speech, tedy převod textu na hlas. V aplikaci jako takové si uživatel vybere, jestli chce zavolat záchranku, hasiče nebo policii. Systém následně vytočí potřebné telefonní číslo a přečte text jehož součástí je i přesná poloha uživatele a jeho telefonní číslo.

Takový systém se hodí například ve chvíli, kdy je uživatel zraněný v oblasti krku a nemůže mluvit. Případně se nachází v nebezpečné situaci, kdy není možné hovořit. Google informoval, že novinka se objeví prvně v USA na vybraných telefonech. Je jasné, že se dočkají hlavně majitelé Pixel mobilů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně jednoduchý systém, asi nebude komplikované jej rozšířit na více trhů a na spoustu zařízení, kde je dostupná aplikace Google Telefon.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

11. 8. 2019, 3:49

Petře, pokud to zachrání jeden jediný život, kašlal bych na politiku států, natož technologických společností.

Sorry…

Petr Komo

10. 8. 2019, 22:14
Android aplikace

Tak se nám Google opičí po naší aplikaci záchranka.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim