reklama

Google Play Knihy získávají beta program, první funkce jsou k dispozici

Google Play Knihy získávají beta program, první funkce jsou k dispozici
2019-08-16T14:28:45+01:00
• 15. 8. 2019
2

Služba Google Play Knihy byla jednou z těch prvních doplňkových, který se objevila v Česku. Konkrétně se tak stalo už v roce 2013 a dnes je běžnou součástí nabídky této společnosti pro náš trh. Od svého spuštění byly přidány některé funkce a postupně se vylepšovala, ale zatím nebyl k dispozici beta program. Nyní jsme se dočkali a novinky si můžete vyzkoušet do jisté míry už teď.

Beta Google Play Knihy

Standardně Google vytvoří beta program pro aplikaci, takže jsme mohli maximálně očekávat, že přímo aplikace pro Android dostane něco podobného, ale to se nestalo. Místo toho jsme se dočkali beta programu pro webovou verzi. K aktivování nových testovacích funkcí stačí na webu kliknout na ikonu ozubeného kolečka, kde se nyní nachází položka Funkce beta.

Po kliknutí se nabídne dialogové okno se třemi možnostmi. Můžete si vybrat, kterou z nich vyzkoušíte, případně lze zapnout úplně vše. Hlavní novinkou jsou vlastní poličky, což jsou vlastně seznamy knih. Můžete si je vytvářet sami a postupně si do nich řadit jednotlivé tituly.

Dále se nabízí rozšíření vyhledávání a řazení a poslední novinkou je polička obsahující knihy, které jste nedočetli. Jak je vidět, nejedná se o standardní beta program, jak jsme zvyklí u aplikací od Googlu. Na druhou stranu jde vidět, že se něco děje.

Po aktivování novinek jsem zatím nevypozoroval, že by se něco změnilo v aplikaci pro Android. Buď se teprve chystá možnost aktivování i na mobilech, nebo beta funkce budou k dispozici jen na webu. Na to si budeme muset počkat.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Praslička

VIP 16. 8. 2019, 11:16
Android aplikace

Nemá tam být “ nevypozoroval“

Jak „Po aktivování novinek jsem zatím vypozoroval, že by se něco změnilo v aplikaci pro Android“

Přemysl Vaculík

VIP 16. 8. 2019, 14:29

Máte pravdu, díky za upozornění, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim