reklama

Facebook údajně chce rozšířit platformu Portal na televizory

Facebook údajně chce rozšířit platformu Portal na televizory
2019-08-03T17:26:24+02:00
• 4. 8. 2019

Největší sociální síť světa, tedy Facebook, představil v říjnu loňského roku své první chytré displeje pod názvem Portal. V současné chvíli se ale zdá, že společnost pracuje také na rozšíření svého ekosystému na televizory. S touto informací přišlo několik zahraničních firem, neboť s nimi Facebook jednal o možné spolupráci. 

Facebook pracuje na rozšíření stávající platformy

Pokud jsou informace pravdivé, americká společnost navštívila kvůli jednání Amazon, Disney, Hulu a Netflix, se kterými chce spolupracovat na nové platformě. Díky této novince by uživatelé mohli streamovat mediální obsah a videohovory přímo z televize od Facebooku.

Prostřednictvím vestavěné širokoúhlé kameře s detekcí pohybu AI by uživatelé mohli skutečně volat svým kontaktům na Messengeru a WhatsAppu, a to přímo ze svých televizorů. Vzhledem k potenciálním funkcím se zdá, že tento produkt bude jako stávající rozšíření pro stávající chytré Portal displeje. Některé zahraniční weby informovaly o tom, že bychom se dokonce mohli dočkat i speciálního dálkového ovladače, čímž by Facebook zajímavým způsobem konkuroval stávajícímu Fire TV. 

Společnost Facebook pochopitelně žádnou z těchto informací oficiálně nepotvrdila. Zprávy však naznačují, že nové zařízení by mělo nést název Catalina a světu by se mělo ukázat letos na podzim, tedy rok poté, co se displeje Portal začaly prodávat. Co se dostupnosti týká, produkt by se měl prodávat na trhu v Severní Americe i v Evropě. Facebook doposud neprozradil informace o prodejích svých Portal displejů. Dle odhadů se jich ale prodalo jen 54 100 kusů, což je opravdu málo. 

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim