reklama

Aplikace Facebook se dočká tmavého režimu, konečně

Aplikace Facebook se dočká tmavého režimu, konečně
2019-08-13T07:00:20+02:00
• 13. 8. 2019
3

Letošní rok rozhodně patří tmavému režimu aplikací. Ostatně i hlavní operační systémy získají kompletní podporu tzv. dark mode. Google je v této oblasti velmi horlivý, ale i ostatní vývojáři implementují tento režim, jelikož je jednak vhodný pro snížení spotřeby energie u smartphonů s AMOLED/OLED displeji, ale také je příjemnější na používání v noci. Facebook již zavedl tmavý režim u komunikační platformy Messenger a nyní se ukazuje, že i hlavní aplikace se dočká této změny.

Facebook a tmavý režim

Není překvapením, že za odhalením chystané novinky stojí Jane Manchun Wong (@wongmjane), která se již delší dobu stará o odhalování softwarových novinek u populárních aplikací. V rámci své činnosti se Jane podařilo objevit v komplexní aplikaci Facebook pro Android, že společnost pracuje na tmavém režimu.

Jane se dokonce podařilo aktivovat některé nové součástí a vytvořila snímek obrazovky, který můžete vidět níže. Jak je vidět, aplikace je teprve na svém začátku proměny. Ostatně změnit vzhled u takové aplikace nebude jednoduché, zejména s ohledem na funkce a optimalizaci pro tisíce zařízení.

Lze odhadnout, že nasazení tmavého režimu u aplikace Facebook bude trvat měsíce. Možná se ještě letos dočkáme začátku testování, ale k oficiálnímu uvedení dojde až v příštím roce, aspoň tedy podle našich odhadů. Můžeme jen doufat, že podobná změna bude dostupná i u další populární aplikace od Facebooku, samozřejmě myslím Instagram.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Rössler

14. 8. 2019, 5:37
Android aplikace

Vidíš správně, že Facebook je otevřený v bublině podobně jako Messenger konverzace?

Jakub Miakyš

13. 8. 2019, 15:06

Ako poznam Facebook tak to navrhnú od podlahy a nebude to fungovať zo systemovým nastavením a budete to enforcovať ručne, presne ako teraz na messengeri

Facebook aplikace pro mobilní telefony se za celou dobu nepodařilo ještě nikdy optimalizovat, takže s nějakým dark modem to nebude o moc lepší.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim