reklama

Xiaomi láká na neobvyklý model pod značkou Qin

Xiaomi láká na neobvyklý model pod značkou Qin
2019-07-27T18:00:07+01:00
• 27. 7. 2019
1

Po vzoru ostatních výrobců, tak i čínská společnost Xiaomi má pod sebou několik jiných značek a jednou z nich je i firma Qin. Ta nyní přes jejich crowdfundingový portál YouPin začíná sbírat finanční příspěvky na druhé mobilní zařízení, které za poslední rok prošlo citelnou proměnou a z téměř „hloupého“ telefonu se začíná klubat slušný mobil pro nenáročné uživatele, nebo dokonce i náročnější děti.

Hromada nových funkcí

První generace modelu Qin 1 s proprietárním systémem Nucleus je dávnou minulostí a pomalu si říká o slovo nový nástupce s názvem Multi-parent AI Assistant, který má daleko blíže k chytrému telefonu. Přední stranu zabírá 5,05palcový displej bez jakékoliv selfie kamerky nebo uživatelská data pojme úložiště o velikosti 32 GB. Článek baterie s kapacitou 2 100 mAh se dobijí prostřednictvím USB-C vstupu.

Zadní část vyrobená z odolného polykarbonátu nese základní 5megapixelový fotoaparát. Následně lze zmínit tloušťku 8,6 mm, hmotnost 105 gramů, podporu umělé inteligence, sítě 4. generace, WiFi připojení či infraport na dálkové ovládání více než 100 různých zařízení v domácnosti (od klimatizací až po set-top boxy). Softwarovou část nově zastupuje operační systém Android 9.0 Pie v edici Go. Součástí rozhraní je navíc několik předinstalovaných aplikací.

Prodejní cena byla stanovena na 499 čínských jüanů (tj. cca 1 663 Kč), k dispozici jsou čtyři barevné varianty (černá, červená, modrá, růžová) a první dodávky proběhnou po 31. srpnu tohoto roku.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

SticklerStickleru

27. 7. 2019, 18:19

2100 mAh? :D tak málo? ou.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat