Vychází webový prohlížeč Chrome 76 pro Android

Vychází webový prohlížeč Chrome 76 pro Android
2019-07-31T09:30:52+02:00
• 31. 7. 2019

Zdroj: Google

Google začal vypouštět do světa novou verzi webového prohlížeče Chrome, přičemž na počítačích se novinky točí kolem tmavého režimu. Jelikož desktopová verze má stejný základ jako ta pro Android, tak i novinky pro mobilní telefony jsou stejné.

Chrome 76

V první řadě Google zapracoval na úpravě API, aby bylo komplikovanější detekování anonymního režimu. Právě některé webového stránky mohou zjistit, že jsou prohlíženy přes režim anonymity a mohou upravit svůj vzhled nebo jinak upravit funkce. Chrome 76 toto upravuje a webové stránky nebudou moci jen tak jednoduše zjistit, že uživatel na ně přistupuje v anonymním režimu.

Další novinka se týká progresivních webových aplikací. Do této chvíle mohly kontrolovat nové aktualizace každé tři dny, ale s Chromem 76 se tato frekvence zvyšuje na každý den. Bude tak jednodušší rozšiřovat nové verze aplikací.

U progresivních aplikací ještě zůstaneme. Jedna z novinek je i možnost vytvoření vlastního dialogového okna. Vývojáři tak nebudou muset používat zakomponované dialogové okno, které je v Chromu 76. Díky tomu bychom se mohli dočkat lepšího vzhledu, ale stávající systém zůstane k dispozici.

Jedna z dobrý novinek je i možnost detekce preferovaného vzhledu. Stabilní verze prohlížeče Chrome umožní webovým stránkám změnit vzhled na tmavý či světlý podle nastavení systému. Pokud to weby implementují, uživatelé se nebudou muset starat a navíc je stránky neoslní třeba v noci. Chrome 76 obsahuje další změny a úpravy, zejména s ohledem na stabilitu a bezpečnost.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat