reklama

Apple by mohl ještě letos prodat přes 75 mil. kusů iPhonů

Apple by mohl ještě letos prodat přes 75 mil. kusů iPhonů
2019-07-30T09:44:49+01:00
• 31. 7. 2019
2

Jeden z dodavatelských řetězců společnosti Apple údajně v současné chvíli usiluje o výrobu hlavních komponentů až pro 75 mil. kusů iPhonů, a to již ve druhé polovině letošního roku. Cíle této výroby naznačují, že Apple skutečně očekává stabilizaci poptávek. 

Apple možná čekají lepší časy

Uplynulé dva roky nebyly pro Apple úplně nejlepší, tedy alespoň z pohledu poptávek po nových telefonech. Na druhou stranu, zisky byly i přes nižší poptávku stále na vysoké úrovni. Samozřejmě nižší poptávku ovlivnila nová cenová politika, neboť iPhone XS stojí zhruba 30 000 Kč. 

Nicméně, poptávky by v tomto roce měly být větší až o 7 %, tedy oproti původním odhadům z loňského roku. Velmi známý analytik tuto informaci mimo jiné potvrdil, když prohlásil, že Apple letos prodá 75 až 80 mil. kusů nových telefonů. 

Nutno však podotknout jednu věc. Skutečnost, že dodavatelé plánují výrobu 75 mil. kusů, nutně nemusí znamenat, že společnost s logem nakousnutého jablka opravdu takové množství prodá. Apple jako vždy vyhodnotí poptávku po uvedení smartphonu na trh a té následně přizpůsobí výrobu. Společnost Apple mimo jiné přestala zveřejňovat přesná čísla prodejů u jednotlivých produktů, tudíž mají analytici mnohem těžší práci s odhady. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Z deseti náhledů článků na Dotekomanii jsou tři o jakémsi Applu. Asi to bude nějaká větší firma, neznáte ji někdo náhodou..?

Jaroslav Hronek

31. 7. 2019, 9:44

Tak, to jsem fakt zvědavý. Myslím, že to je scifi myšlenka. Uvidí se.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim