reklama

iOS 13 údajně umožní uživatelům propojit dva iPhony jedním kabelem

iOS 13 údajně umožní uživatelům propojit dva iPhony jedním kabelem
2019-07-04T18:00:35+01:00
• 4. 7. 2019

V úterý tohoto týdne se registrovaní vývojáři dočkali v pořadí již třetí beta verze připravovaného operačního systému iOS 13. O veškerých novinkách jsme vás informovali prostřednictvím tohoto článku. 

iOS 13 by mohlo nabídnout zajímavou funkci

Nyní se však na internetu objevila zbrusu nová informace týkající se další objevené funkce. Někteří uživatelé, kteří iOS 13 beta 3 používají, objevili možnost, díky které by bylo možné přenášet data mezi dvěma zařízeními prostřednictvím připojených kabelů. Tuto možnost by uživatel v praxi mohl například využít při nastavování nového zařízení nebo by chtěl svůj iPhone obnovit ze zálohy. 

V současné době mají uživatelé systému iOS celkem dvě možnosti, kterými lze zařízení obnovit. Jeden vyžaduje, aby si stáhli a nainstalovali ve svém počítači (Windows, macOS či Linux) aplikaci iTunes. Druhý způsobem pak je použití služby iCloud a bezdrátového přenášení dat ze starého zařízení, které musí být v blízkosti telefonu se stejným Apple ID. 

Poměrně populární vývojář Guilherme Rambo, kterého můžete znát například z Twitteru, našel uvnitř iOS 13 beta 3 novou ikonu. Ta vlastně zobrazuje dva iPhony, jeden s Face ID a druhý s Touch ID. Oba telefony mají ale jedno společné – propojovací kabel. V současné chvíli není jasné, jakým způsobem by nové přímé kabelové připojení mezi dvěma telefony fungovalo. Apple totiž doposud nikdy neprodával Lightning kabel, jenž by měl stejné konektory na obou stranách. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim