reklama

Do roku 2025 bude dodáno 2 miliardy zařízení s iSIM nebo eSIM

Do roku 2025 bude dodáno 2 miliardy zařízení s iSIM nebo eSIM
2019-07-08T21:55:42+01:00
• 9. 7. 2019

Možná si už ani nepamatujete SIM karty ve velikosti platební karty, ale to je jejich běžná velikost. Až později začalo docházet k miniaturizaci, přičemž nejmenší plastová kartička nese označení nanoSIM karta. I tak se nejedná o nejmenší možné řešení této technologie. V současné chvíli se objevuje hojně eSIM a brzy se dočkáme iSIM.

eSIM a iSIM na vzestupu

eSIM řešení vyžaduje specifický čip uvnitř zařízení, který musí splňovat bezpečností standardy. Problém je v nutnosti zakomponovat speciální součástku do již tak komplikované architektury malých zařízení. Ještě menší řešení je v podobě iSIM, kdy je elektronická SIM karta přímo součástí SoC, tedy procesoru daného zařízení. Například Snapdragon 855 splňuje požadované specifikace a kritéria pro nasazení této technologie.

Dle analýzy Counterpoint Research Analysis do roku 2025 bude na trh dodáno celkem 2 miliardy zařízení s eSIM nebo iSIM, přičemž první zmíněná technologie bude upřednostňována, aspoň po nějakou dobu. Zatímco byste si mysleli, že největší rozmach bude u smartphonů, tak právě ostatní produkty budou mít přednost.

Jak vidíte na obrázku výše, největší nárůst bude u dronů a podobných zařízení. Na druhém místě jsou notebooky a jiná podobný zařízení spadající do segmentu connected devices. Významný vzestup bude také nejrůznějších routerů, ale jak je vidět, i příslušenství v podobě nositelné elektroniky se dočká.

Sice mobilní telefony porostou jen o 22 %, tak právě u nich lze počítat s největším objemem. Na druhou stranu je možné, že eSIM nebo iSIM si najde rychlejší cestu do všech smartphonů, zejména do střední třídy. Zde je nutné ale podotknout, že v současnosti není příliš běžné, aby top model nabízel eSIM.

Zdroje: fonearena.com, arm.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat