reklama

Výsledky Google vyhledávání se mění, zlepší se rozmanitost

Výsledky Google vyhledávání se mění, zlepší se rozmanitost
2019-06-09T19:30:20+02:00
• 9. 6. 2019

Google v tomto měsíci nasadil aktualizaci svého vyhledávání, čehož si některé weby již povšimli. Jsou zde v podstatě dvě skupiny. Jedna hlásí výrazné zvýšení návštěvnosti, druhá naopak výraznější pokles. V tuto chvíli dochází k nasazování na datová centra a ještě moc brzy na to, abychom mohli konstatovat, o jak dobrou aktualizaci se jedná. Webové stránky ale nejsou jediné, na které má změna dopad. I samotní uživatelé si povšimnout změn.

Google vyhledávání a výsledky

Google zapracoval na výsledcích vyhledávání. V podstatě reaguje na kritiku, kdy při vyhledávání docházelo k zobrazování většího počtu výsledků z jedné webové stránky. Chyběla zde jednoduše rozmanitost a větší počet různých webů, respektive adres spadajících do výsledků vyhledávání.

Právě i na toto reaguje nová aktualizace a při vyhledávání se Google pokusí omezit výsledky. Ve výsledku to znamená, že na hledaný dotaz se vám zobrazí přibližně jen dva odkazy směřující na jeden web. Měli byste tak vidět větší počet odkazů z jiných webů.

Změna ale není tak jednoduchá a přímá. Google podotýká, že se nejedná o pravidlo, ale spíše o drobnou úpravu. Pakliže algoritmy zjistí, že jeden web nabízí více relevantních adres k vašemu dotazu, zobrazí více výsledků z jednoho webu.

Uživatel by měl získat větší rozmanitost ve výsledcích. Bude pak na něm, kterým dá přednost. Do jisté míry se vlastně jedná i o boj s fake news (nepravdivé zprávy).

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim