reklama

Zeblaze VIBE 3 Pro – vstupenka do sekce levných chytrých sportovních hodinek zkušenost

Zeblaze VIBE 3 Pro – vstupenka do sekce levných chytrých sportovních hodinek [zkušenost]
2019-06-10T10:35:46+02:00
• 9. 6. 2019
3

Není vůbec divu, že lidé milují chytré hodinky a náramky, které vydrží na jedno nabití pracovat celý týden či dokonce měsíc, jako například Mi Band od Xiaomi. Mezitím ale na trhu existují hodinky, které disponují baterií CR2450 a umožní pracovat na jedno nabití celý rok.

Novinka pod názvem Zeblaze VIBE 3 Pro nabízí nejen skvělé konstrukční parametry, ale také disponuje dlouhou výdrží na jedno nabití. Kromě toho se jedná o plnohodnotné chytré hodinky, za které zaplatíte pár korun. A právě tento kousek nám dorazil do redakce. Pojďme se tedy společně podívat, jaké hodinky vlastně v praxi jsou.

Hodinky jsou zabaleny do poměrně pěkného černého obalu s logem Zeblaze a pod názvem VIBE 3 Pro. Kromě toho se na obalu nachází fotografie hodinek. Po otevření krabice můžete být lehce zklamaní, neboť jako první uvidíte uživatelskou příručku. Pod ní se však hodinky již nachází. Po levé straně se pak nachází další krabička, ve které se nachází pouze kabel pro dobíjení hodinek.

Zeblaze VIBE 3 Pro: svým vzhledem nepohorší

Zeblaze VIBE 3 Pro jednoznačně klade důraz na sportovní aktivity. Není tedy překvapivé, že i konstrukci bude touto cestou směřovat. Novinka tak pokračuje již v nastoleném trendu předchozích modelů. 

Hodinky vypadají nejen sportovně, ale také velmi bytelně. Vzhledem k nízké ceně jsou to jedny z nejzajímavějších hodinek, které jsme kdy v redakci měli. Pro konstrukci byla použita nerezová ocel 316L s Diamond Carbon Coating, díky čemuž jsou hodinky odolné vůči extrémním teplotám a nárazům.

Kromě toho se zde nachází certifikace IP67 zaručující vodotěsnost, a to až do jednoho metru. Výrobce však na své konferenci tvrdil, že hodinky zvládnou hloubku v podobě 50 metrů, ovšem kdyby tomu tak bylo, nacházela by se zde jiná certifikace. Hodinky jsme vyzkoušeli i ve vodě a nic se jim nestalo. Nějaké to plavání zřejmě vydrží, ale skoky do vody nebo ponoření do větší hloubky nedoporučujeme.

Ve srovnání se svým starším protějškem nabízí Zeblaze VIBE 3 Pro o 1,16krát větší displej. V praxi tak disponuje 1,3palcovým panelem. Rámečky jsou pouze 8 mm tlusté, tudíž je jasné, že výrobce tlačí důraz na co největší počet informací. Pro zvýšení odolnosti je zobrazovací panel kryt Corning Gorilla Glass 4. 

Vzhledem k tomu, že jsou hodinky větší než jeho předchůdci, disponují rozhodně větší hmotností a plochou. Pokud budeme konkrétní, Zeblaze VIBE 3 Pro jsou těžké zhruba 78 gramů, což je pro zajímavost polovina hmotnosti standardního 5,5palcového telefonu. Velikost je 5,00 x 1,48 cm. Je tedy jasné, že na malém zápěstí budou hodinky působit poměrně velkým dojmem. Jde ale o sportovní hodinky, tudíž je vše v pořádku. Tento konkrétní model je pak v prodeji ve třech barevných variantách – černé, modré a vínově červené. 

Dvě tlačítka pro ještě větší komfort

Po stranách hodinek se nacházejí hned dvě hardwarová tlačítka vyrobená z kovu. Každé tlačítko umí hned několik zajímavých kousků. Níže naleznete výpis toho, co všechno dané tlačítka zvládají. 

 • První tlačítko
  • zvládne vypnout a zapnout displej (krátký stisk), při dlouhém stisku aktivuje Bluetooth.
  • vybere režim, potvrdí a uloží.
 • Druhé tlačítko
  • zodpovědné za numerické ovládání, závěrku fotoaparátu (při připojení k Bluetooth) a spuštění/pozastavení časovače.
  • také se používá pro nastavení a mimo jiné restartuje zařízení.

Co se řemínků týká, tak ten je pochopitelně odnímatelný. Jeho velikost činí 26mm a je antialergický, antikorozní a odolní proti roztažení. Na popruhu je mimo jiné také viditelný drsný diamantový vzor. Stručně řečeno, VIBE 3 Pro je větší, mnohem elegantnější a robustnější než předchozí generace. 

Displej nezklame

Dalším zajímavým aspektem je obrazovka a zobrazování ciferníků. Jak jsem již zmínil výše, rámečky kolem displeje jsou velké pouhých 8 mm. Na přední straně hodinek se nachází 1,24palvový displej s rozlišením 240 x 240 pixelů, přičemž byla použita IPS technologie. V tomto případě je dotykový.

Otázkou tedy je, jak dobře je tento displej čitelný na přímém slunečném osvětlení? Začal bych nejprve tím, že za normálních okolností působí displej velmi čitelně a kvalitně. Vadou na kráse je ale jeho lesk, čehož si můžete všimnout na přiloženém snímku výše. V případě přímého slunečného osvětlení je displej pochopitelně hůře čitelný, ovšem ne o moc. Bez většího problému si veškeré informace na displeji zobrazíte a přečtete.

Hardware a funkce

Pochopitelně Snapdragon 845 u takto levných hodinek nenajdete. Vtípky ale stranou, protože tyto hodinky v ničem nezaostávají. Srdcem modelu VIBE 3 Pro je procesor SI-BW03. K dispozici pak je technologie Bluetooth 4.0 zaručující bezdrátovou konektivitu. Bohužel výrobce nespecifikoval velikost operační paměti a ROM. Tipuji ale, že velikost bude činit zhruba 12 KB, neboť se zde nevyskytuje žádný operační systém či speciální UI. Kromě toho se v hodinkách nachází G-senzor. 

Hlavní funkce hodinek:

 • Možnost vzdálené spouště fotoaparátu.
 • Upozornění na oznámení (Facebook, Twitter, G-mail a podobně).
 • Připomenutí na nízkou kapacitu baterie. 
 • Upozornění na příchozí SMS zprávy.
 • Upozornění na příchozí telefonní hovory.
 • Měření tepové frekvence.
 • Krokoměr.
 • Sportovní funkce.
 • Poplach.
 • Světelný ciferník.
 • Stopky.
 • Zobrazení aktuálního data.

Ačkoliv se zde nachází méně zdravotních funkcí, jako například v Apple Watch, je však nutné podotknout, že se jedná o hodinky za 39 dolarů, což je v přepočtu asi 858 Kč. Zeblaze VIBE 3 Pro mimo jiné zaznamenává celodenní činnost uživatele. Data pak uchová na dalších 33 měsíců. 

Konektivita a baterie

VIBE 3 Pro se pochopitelně připojuje prostřednictvím technologie Bluetooth ve verzi 4.0, která zaručuje bezdrátové připojení. Pro správné připojení je však potřeba mít v telefonu nainstalovanou aplikaci Sport+. Ta je k dispozici nejen na operačním systému Android, ale také iOS. Stáhnout si ji můžete například prostřednictvím QR kódu, který najdete na přiloženém návodu (v krabici od hodinek).

Ačkoliv jsem osobně doufal, že bude přítomné Bluetooth ve vyšší verzi, například 5.0 pro lepší spojení, nakonec se verze 4.0 ukázala jen v dobrém světle. Osobně jsem neměl problém s konektivitou, a to i přesto, že jsem používal iOS zařízení (iPhone 7 Plus, následně iPhone XS). 

Výrobce do hodinek implementoval baterii typu CR2450, jejíž kapacita činí 180 mAh. Jedná se mimochodem o téměř dvojnásobek kapacity než v případě předchozí generace. Při průměrném používání vydrží baterie na jedno nabití sedm dnů, což mohu z osobní zkušenosti potvrdit. Hodinky se pak nabíjí zhruba hodinu a půl. 

Konec dobrý, všechno dobré

Osobně musím říci, že jsem byl velice mile překvapen, jakým způsobem hodinky jsou zpracovány. A to nemluvím ani o tom, jak dobře fungují. Za cenu kolem 858 Kč dostanete dobrý produkt, který oceníte nejen v případě sportování, ale i v běžném používání. Pokud tedy hledáte chytré hodinky za pár korun, osobně vám tento kousek mohu doporučit, protože Zeblaze VIBE 3 Pro vás nezklame. Na druhou stranu se nemohou rovnat dražším modelům, které nabízí více funkcí.

Zeblaze VIBE 3 Pro bych tedy doporučil těm, co váhají nad koupí chytřejších hodinek a nechtějí mnoho utratit. Dalo by se říci, že se jedná o vstupenku do této kategorie příslušenství.

Za zapůjčení produktu děkujeme internetovému obchodu Gearvita. Získali jsem také slevový kupón. Při nákupu zadejte kód DKVIBE3P a zaplatíte jen 726 Kč. Hodinky si můžete zakoupit ZDE

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jaro Moravcik

2. 12. 2019, 8:42

Vydržali 3 mesiace-neopraviteľné-elektrodpad-a bolo po chytrých hodinkách.Nikdy viac!!

Petr Kunzl

10. 6. 2019, 10:03

Já tedy vím, že za ty peníze ale… sportester bez GPS je ehmmm, a jako běžné chytré hodinky je to nesmyslně robustní.

Zdeněk Koutský

VIP 10. 6. 2019, 10:59

Tak samozřejmě tohle cool není, na druhou stranu jde opravdu o levný kousek.

Co se robustnosti týká, tak za mě to není zase až tak horké. Mám dosti hubenou ruku a v praxi nevypadají zase tak robustně. Samozřejmě je ale rozdíl mít na ruce Apple Watch a Zeblaze VIBE 3 Pro

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat