reklama

Twitter přidá dvě funkce, jedna se týká přístupnosti

Twitter přidá dvě funkce, jedna se týká přístupnosti
2019-06-23T18:29:27+02:00
• 23. 6. 2019

Grafika: The Verge

Mobilní aplikace a operační systémy disponují funkcemi, které se řadí do kategorie přístupnosti. Mají zjednodušit používaní těm uživatelům, kteří mají nějaké nevýhody nebo komplikace. Nyní se ukazuje, že Twitter nabídne možnost spolupráce uživatelům, aby obsah byl vhodnější i pro ty, co mají komplikace se zrakem.

Twitter a přístupnost

Převod textu na řeč již není nic obtížného pro operační systémy a aplikace, byť výsledek má k dokonalosti ještě nějakou tu cestu. Největším problémem jsou ale obrázky. Společnosti jako Google testují nástroje na možnost popsání obsahu, ale zde je potřeba udělat ještě hodně práce, než bude výsledek dostačující. Twitter si vezme na pomoc samotné uživatele.

Při sdílení fotografie budou vyzvání, aby k danému snímku nebo obrázku mohli přidat alternativní text. Díky tomu bude možné jednoduše předat informaci například nevidomému, co se nachází na snímku. Jedná se o dobrovolnou funkci, takže bude záležet jen na uživatelích, jestli budou napomáhat.

Další novinka, která se chystá, se týká výběru. Twitter zde zřejmě nabídne možnost preferovaného jazyka, přičemž si jich budeme moci vybrat několik. Ve výsledku se tak nebudou ukazovat trendy v jazycích, které nás nezajímají. Nyní je otázkou, kdy se novinek dočkám.

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim