reklama

FutureWei přesekává vazby s Huawei, ale asi jen na oko

FutureWei přesekává vazby s Huawei, ale asi jen na oko
2019-06-25T07:49:13+02:00
• 25. 6. 2019

Huawei bude ještě nějakou dobu dominovat aktuálním zprávám ze světa mobilů a technologií. Zatím se čeká, jak se celá situace kolem této společnosti vyvine. Ostatně americké firmy již lobují, aby čínský gigant nebyl na černé listině a vše se vrátilo do starých kolejí. Huawei ale pokračuje v přípravách a chystá se dobu, kdy začne zákaz platit v plném rozsahu. Jedna ze změn se dotkne i FutureWei Technologies.

Huawei se připravuje na propad svých příjmů

FutureWei bez spojení na Huawei

S největší pravděpodobností jste nikdy neslyšeli o společnosti FutureWei Technologies. Jedná se o americkou společnost, za kterou stojí Huawei. V podstatě se dá říci, že se jedná o pravou ruku Huawei na americkém trhu v oblasti vývoje a výroby telekomunikačních prostředků. FutureWei Technologies spolupracuje mimo jiné i s univerzitami, kterým také přispívá na vývoj. Kromě toho tato firma vlastní okolo 2000 patentů v USA.

USA vs. Čína – Huawei žádá po Verizonu zaplatit 1 miliardu dolarů za využití patentů

Rozhodně se nejedná o nedůležitou firmu, ale případný kompletní zákaz Huawei by vedl k odsouzení FutureWei Technologies k smrti. Z tohoto důvodu nyní dochází k přesekávání vazeb na Huawei. Například se společnost zbavuje jakýchkoliv zmínek o mateřské společnosti ve svých dokumentech, ale to není vše. Ve firmě již nemohou být zaměstnanci Huawei.

Dále došlo k přesunu na zcela nový počítačový systém, ke kterému mají přístup pouze zaměstnanci FutureWei Technologies. Dokonce se nyní má pracovat na vlastních stránkách a vlastně i marketingu, jelikož před touto změnou nic takového nebylo. Ostatně zaměstnanci uváděli, že pracují pro Huawei.

Jde vidět, že se jedná o významné přesekání vazeb, ale na druhou stranu je pochopitelné. FutureWei Technologies jde hlavně o investice a byznys, takže udělají mnoho změn, aby nedošlo k ohrožení. Samozřejmě můžeme spekulovat, že by Huawei mohlo využít vazby na FutureWei Technologies a případně pomocí patentů zatopit americkým firmám, případně americké administrativě.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat