reklama

Google Stadia – zveřejněny bližší informace

Google Stadia – zveřejněny bližší informace
2019-06-06T18:27:51+01:00
• 6. 6. 2019

Zdroj: Google

V březnu jsme se dočkali pořádného překvapení od společnosti Google. Byla totiž uvedena nová služba Stadia, která zaútočí na herní svět. Hlavní výhodou je, že nepotřebujete silný herní počítač, bude vás stačit pouze zařízení s webových prohlížečem Chrome. To znamená, že herní streamovací služba bude fungovat na notebooku, počítači, mobilní telefonu nebo dokonce i televizi s Chromecast Ultra. Ke všemu vám postačí navíc herní ovladač, přičemž Google představil i svůj vlastní.

Sice jsme se dočkali základního představení, ale Google již nezveřejnil oficiální datum dostupnosti nebo samotnou cenu, případně ceny. To se dnes mění, jelikož Google představuje další novinky v rámci speciální keynote.

Google Stadia

V první řadě jsme se dozvěděli specifikace samotné služby. Pokud chcete to nejlepší, potřebujete minimálně 35 Mbps, na hranici 20 Mbps dostanete Full HD rozlišení. U obou bude dostupný obraz s 60 snímky za sekundu, HDR a prostorový zvuk. Vystačíte si i s nižší rychlostí, ale již bude k dispozici jen HD rozlišení.

Mezi herními tituly se budou nacházet například Baldurs Gate 3, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Tom Clancy’s Division 2, Gylt, Get Packed, DRAGON BALL XENOVERSE 2, DOOM Eternal, Wolfenstein: Youngblood, Destiny 2, Power Rangers: Battle For The Grid, Metro Exodus, Thumper, GRID, SAMURAI SHODOWN, Football Manager 2020, The Elder Scrolls Online, The Crew 2, Assassin’s Creed Odyssey, Trials Rising, NBA 2K, Borderlands 3, Farming Simulator 19, Mortal Kombat 11, Rage 2, FINAL FANTASY XV, Tomb Raider Trilogy, Darksiders Genesis, Just Dance 2020. Rozhodně bude k dispozici dostatek her z nejrůznějších kategorií.

Mnohé samozřejmě zajímá, kolik bude stát tato celá služba. V základu se bude nabízet Stadia Pro, kde byla cena nastavena na 9,99 dolarů měsíčně. V rámci této verze bude k dispozici 4K, HDR, 60 FPS a 5.1 zvuk. Google si také připravil pro nedočkavce verzi Stadia Founder’s Edition, kde mimo jiné uživatel dostane Chromecast Ultra, Stadia ovladač a 3 měsíce zdarma pro člena rodiny, ten dostane Stadia Pro. Cena byla nastavena na 129 eur za celý balíček, což je v přepočtu 3 300 Kč. Navíc se jedná o limitovanou edici.

Měsíční předplatné nezahrnuje hry samotné, je to v podstatě poplatek za využívání infrastruktury samotného Googlu. Jaké budou ceny pro Stadia Pro, zatím není známo. Kromě toho bude i verze zdarma, kdy nebudete muset platit měsíční poplatek, ale rozlišení bude maximálně Full HD a zvuk bude stereo. Zde navíc nebude exkluzivita k nákupu her a nebudou součástí hry zdarma jako u Stadia Pro (například kolekce Destiny 2).

Bohužel dostupnost služby, aspoň při spuštění, bude okolo naší země. Zatím nevíme, kdy a jestli se počítá s Českem.

Přesné datum spuštění služby nebylo zveřejněno, ale bude to ještě letos, někdy v listopadu.

Zdroj: Tisková konference

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim