reklama

Applu patří skoro polovina trhu s prémiovými telefony

Applu patří skoro polovina trhu s prémiovými telefony
2019-06-21T16:00:14+01:00
• 22. 6. 2019

Analytická společnost Counterpoint vydala novou statistiku, která je zaměřená na podíly prémiových zařízení mezi jednotlivými výrobci na mobilním trhu a aktuální data se týkají prvních tří měsíců tohoto roku. Přestože v celosvětovém měřítku došlo k mírnému propadu, tak analytici vyhlížejí lepší zítřky díky novým technologií. Výrobci je totiž v převážné většině nasazují prvně do stěžejních modelů a až později do zástupců ze střední třídy.

5G síť pomůže

Hned v úvodu můžeme zmínit, že prémiové zařízení je v dnešním případě charakterizováno cenovkou přes 400 dolarů (tj. cca 9 063 Kč) a zmiňovaný propad odpovídá -8 %. Největším trhem se stal severoamerický (30 %), jemuž šlape na paty čínský trh (26 %). První příčka patří kalifornskému Applu (47 %), který ovšem meziročně dodal o 20 % méně telefonů. Důvodem může být propad dodávek v Číně nebo prodloužení průměrné doby vlastnění jednoho iPhonu ze 2 na 3 roky.

Druhé místo zastupuje Samsung s 25% podílem. Ten těží hlavně z rozbrojů mezi Applem a Huaweiem, přičemž respondenti také uvedli, že za cenu modelu Galaxy S10 toho dostanou více než u iPhonu. Dále třetí místo zabrala firma Huawei (16 %) a jí nejvíce prospěla spolupráce s Leicou. Naopak do budoucna lze očekávat zpomalení růstu vinou zákazu obchodování ve Spojených státech. Nakonec analytici počítají s masivním nárůstem po spuštění 5G sítě v širším měřítku na přelomu roku.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim