reklama

Applu patří skoro polovina trhu s prémiovými telefony

Applu patří skoro polovina trhu s prémiovými telefony
2019-06-21T16:00:14+02:00
• 22. 6. 2019

Analytická společnost Counterpoint vydala novou statistiku, která je zaměřená na podíly prémiových zařízení mezi jednotlivými výrobci na mobilním trhu a aktuální data se týkají prvních tří měsíců tohoto roku. Přestože v celosvětovém měřítku došlo k mírnému propadu, tak analytici vyhlížejí lepší zítřky díky novým technologií. Výrobci je totiž v převážné většině nasazují prvně do stěžejních modelů a až později do zástupců ze střední třídy.

5G síť pomůže

Hned v úvodu můžeme zmínit, že prémiové zařízení je v dnešním případě charakterizováno cenovkou přes 400 dolarů (tj. cca 9 063 Kč) a zmiňovaný propad odpovídá -8 %. Největším trhem se stal severoamerický (30 %), jemuž šlape na paty čínský trh (26 %). První příčka patří kalifornskému Applu (47 %), který ovšem meziročně dodal o 20 % méně telefonů. Důvodem může být propad dodávek v Číně nebo prodloužení průměrné doby vlastnění jednoho iPhonu ze 2 na 3 roky.

Druhé místo zastupuje Samsung s 25% podílem. Ten těží hlavně z rozbrojů mezi Applem a Huaweiem, přičemž respondenti také uvedli, že za cenu modelu Galaxy S10 toho dostanou více než u iPhonu. Dále třetí místo zabrala firma Huawei (16 %) a jí nejvíce prospěla spolupráce s Leicou. Naopak do budoucna lze očekávat zpomalení růstu vinou zákazu obchodování ve Spojených státech. Nakonec analytici počítají s masivním nárůstem po spuštění 5G sítě v širším měřítku na přelomu roku.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim