Apple investuje 100 milionů dolarů do Japan Display

Apple investuje 100 milionů dolarů do Japan Display
2019-06-28T15:40:42+02:00
• 29. 6. 2019
1

Apple již několik let neustále musí řešit dodavatele, kteří mu budou dodávat potřebné komponenty pro určitá zařízení. Proto se nyní americká společnost rozhodla investovat zhruba 100 milionů amerických dolarů do Japan Display. 

Apple i nadále investuje do LCD displejů

S touto informací přišel zahraniční server 9to5mac, který mimo jiné na svém webu uvedl, že tuto investici musel Apple udělat z důvodů restrukturalizací Japan Display. Kromě toho, prostřednictvím této velké investice bude moci Apple údajně přesunout továrnu LCD displejů z Číny do Japonska, přesněji do Japan Display. 

Podrobnosti jsou z pochopitelných důvodů zatajeny. Každopádně, Apple je ochoten pomoci udržet Japan Display nad vodou hned z několika důvodů. 

Není to poprvé, co se Apple zapojil do projektu Japan Display. Již v minulosti zaplatil většinu nákladů ve výši 1,5 mld. dolarů spojených s výstavbou nové továrny na výrobu LCD displejů v Japonsku – psal se rok 2015. V té době byla dohoda taková, že Japan Display Applu tyto peníze vrátí tím, že z každého prodaného LCD displeje dostane americká společnost procentuální část. Ovšem podle posledních informací je skutečnost taková, že Japan Display stále Applu dluží plnou částku, tedy 1,5 mld. dolarů. 

Následně se obě firmy shodly na nové domluvě, podle které měl být Apple ochoten na tuto částku počkat. Bohužel ale nebyla poptávka po nových iPhonech tak velká, jak se původně předpokládalo. To je mimo jiné hlavní důvod, proč nebyla částka stále vrácena. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Takze Apple ich vydiera? Nepredali sme Applefony a tym padom ste nesplatili dlh. Ale ako?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat