reklama

Aplikace Youtube získává virtuální rtěnku aktualizováno

Aplikace Youtube získává virtuální rtěnku [aktualizováno]
2019-06-18T17:50:23+02:00
• 18. 6. 2019
5

Aktualizováno 18. 6.

Na konci května se podařilo objevit ve zdrojovém kódu aplikace Youtube, že se chystá nástroj na vyzkoušení barvy rtěnky. Sice se to mohlo zdát jako vtip, ale nyní se vše stává skutečností. Aplikace Youtube získává virtuální rtěnku, což je v podstatě marketingový nástroj pro prodej rtěnek přímo skrze Youtube aplikaci. U vybraných videí bude možné si vyzkoušet konkrétní barvu rtěnky, přičemž se bude nabízet možnost koupení.

Jedná se ale o omezenější uvedení novinky, jelikož Youtube spolupracuje nyní se značkou M·A·C Cosmetics a také se společností FameBit zastupující tvůrce. Youtube novinku pojmenoval jako AR Beauty Try-On a je nutné mít zařízení podporující ARCore.

Původní článek 31. 5.

Pro Google je hlavním zdrojem příjmů rozhodně reklama, takže se není čemu divit, když hledá nové způsoby pro partnery, jak co nejlépe nalákat na jejich produkty. Ostatně již nyní dochází ke změně formátu reklam pro webové stránky. Ne vše je ale jen o reklamních bannerech. Google se snaží nabídnout pokročilejší nástroje, které začínají využívat virtuální i rozšířenou realitu. Jeden z nich se právě připravuje pro aplikaci Youtube.

Virtuální rtěnka na Youtube

Youtube je jeden z ukázkových příkladů prodeje reklam. Tvůrci jsou schopni natočit velmi dlouhé video jen proto, aby do něj vložili maximum reklam, některé z nich nejde ani přeskočit. Samozřejmě se nabízí placený přístup, kdy reklamy neuvidíte, ale je zde ještě jeden způsob monetizace, kde vám nepomůže ani placená verze Youtube.

Samozřejmě myslíme videa sponzorovaná přímo nějakou společností. U nich vždy najdeme informaci, že video je sponzorované, což znamená, že propaguje nějaký produkt. Právě v této oblasti se zřejmě začnou objevovat pokročilé nástroje, které využijí možnosti rozšířené reality. Dle zdrojových kódů aplikace Youtube pro Android se připravuje virtuální rtěnka.

<string name=“welcome_title“>Try on lipstick</string>
<string name=“welcome_permission_denied_description“>To get started, go to Settings &gt; YouTube\10and give access to Camera</string>
<string name=“welcome_permission_granted_description“>Find your perfect shade with\10virtual lipstick try-on</string>
<string name=“welcome_permission_not_asked_description“>To get started, give\10access to your Camera</string>
<string name=“welcome_permission_denied_button“>GO TO SETTINGS</string>

Vybraní partneři budou mít možnost nabídnout divákům možnost vyzkoušení si nanečisto rtěnku, která je propagována ve videu. Nejenže bude k dispozici možnost výběru odstínu, ale výsledek bude počítat i se světlem. Samozřejmě k tomu bude zapotřebí, abyste pořídili skrze aplikaci Youtube svůj vlastní snímek, přičemž je následně doplněn efekt rtěnky.

Zřejmě se jedná o začátek a Youtube nabídne další nástroje podobného charakteru. Zatím není jasné, kdy se dočkáme této novinky a co vše bude obsahovat. Dá se předpokládat, že se prvně objeví u videí kolem „beauty komunity“. Dá se předpokládat, že pokud bude mít tento způsob úspěch, asi dojde rozšíření i na další sortiment.

Zdroje: androidpolice.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Chápu :)
Ale já se snažím radši neplatit, když koukám spíš na dokumenty, které stejně někdo ukradl z Discovery, takže mě YT vlastně moc nebere.
Komentář byl jen tip, jak „očůrat“ vložené reklamy.
A mobilní verzi YT má zřejmě Google fakt „nedoladěnou“, reklamy se ve videích nezobrazují. Jak dlouho, to je otázka!?
A vzhledem k tomu, že „velké G“ ruší služby jak na běžícím pásu, a vůbec neřeší, že za to od zákazníků shrábl prachy, radši nic nepředplácím.

Zajímavost k odzkoušení.
V Android aplikaci YT je video prošpikováno reklamou.

V m.youtube.cz v Chrome na Androidu se reklamy objevují jen na začátku.

Zřejmě Google nepočítá, že někdo bude koukat na „droidu“ přes prohlížeč, když existuje aplikace.

Zkuste!!!

Přemysl Vaculík

1. 6. 2019, 22:38

Už neřeším, platím :D

Janik Karchnak

18. 6. 2019, 18:20
Android aplikace

Už neřešim, mám YT Vanced :D

Přemysl Vaculík

18. 6. 2019, 18:27

Nic neobcházím, platím si Youtube a jsem spokojen.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim