reklama

Google mění styl reklam, textové a obsahové jsou na ústupu

Google mění styl reklam, textové a obsahové jsou na ústupu
2019-05-31T06:44:53+02:00
• 31. 5. 2019
4

Reklama na webových stránkách je mnohdy jediným a hlavním zdrojem příjmů webových stránek, byť se v poslední době pomalinku po krůčcích rozšiřuje možnost placení, kdy za měsíční částku nezobrazuje reklama vůbec. Takovou nabízí i náš magazín skrze mobilní aplikace pro Android a iOS. Google již nějakou dobu řeší reklamy a myslí i na obtěžující, za což „trestá webové stránky“. Nyní představuje změny v rámci své služby Google AdSense.

Směrem k novému formátu

V první řade Google nasazuje ve větší responzivní reklamní, kdy jejich velikost není pevně daná. Místo toho se automaticky přizpůsobují, díky čemuž jedna reklamní jednotka může být použita pro počítač i pro mobilní zařízení. Google si tedy rozhodně, co vlastně zobrazí na jakém zařízení.

Větší změna je ale u typů reklam, kdy Google konstatuje, že pro něj již nejsou důležité textové nebo obsahové reklamy. Místo nich nasazuje multimediální. Ty obsahují logo, krátký text, obrázek a také tlačítko pro vykonání nějaké akce – zpravidla tlačítko pro přesměrování. Měly by se tak sjednotit vizuální podoba i uživatelská zkušenost. Ukázku takových reklam můžete vidět níže.

Nově upravuje nastavení „Nejsou-li dostupné žádné reklamy“ pro administrátory, kdy jednoduše daný prostor nebude nic zobrazovat, pokud nebude dostupná vhodná reklama. Místo toho dané místo v podstatě zmizí. Další změna se týká asynchronní možnosti načítání, kdy synchronní již nebude běžně dostupné. Díky tomu by se měla zlepšit uživatelská zkušenost.

Dá se konstatovat, že se Google snaží nabídnout nejrelevantnější způsob reklam, kdy uživatel je co nejméně zdržován a jsou nabídnuty lepší formáty.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

31. 5. 2019, 13:34

Reklama je odporná…

bert bert

31. 5. 2019, 19:14
Android aplikace

koupím si Google YouTube premium za 179

bert bert

31. 5. 2019, 19:15
Android aplikace

já teda určitě protože mě se to vyplatí a rozhodně mít nepřerušované YouTube a ještě k tomu navíc ty písničky v rámci ceny neříkám zdarma to bude bezva to za těch 179 měsíčně bude stát a až začnou zdražovat podobně jako tak zvaný do smrti bezplatné Skylink tak holt to zruším ale možná budou zdražovat jenom o inflaci

JiriJandl

1. 6. 2019, 22:43

S tím „skylink nadosmrti“ jsi trefil!!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim