reklama

Aplikace Google nabízí sdílení ve vyhledávání

Aplikace Google nabízí sdílení ve vyhledávání
2019-06-20T06:44:42+02:00
• 20. 6. 2019

Můžeme si stěžovat, že sociální sítě nezobrazují všechen obsah a jen nám vybírají, co by se nám mohlo líbit. Něco podobného se děje i u vyhledávání, kdy každý uživatel může mít trochu rozdílné výsledky při použití stejného klíčového slova. Trochu jiná situace je, když se použije specifičtější výraz. V takový moment se někdy hodí, abychom mohli jednodušeji sdílet to, co jsme hledali. Nyní se taková novinka testuje.

Google a sdílené vyhledávání

V nejnovější beta verzi aplikace Google se nabízí možnost sdílení vyhledávání. Hned vedle mikrofonu u vyhledávaného výrazu se objevila ikona pro sdílení. Po kliknutí na ni se vám zobrazí standardní nabídka sdílení. Aplikace Google vygeneruje speciální odkaz v rámci domény search.app.goo.gl, přičemž je zde doplněn speciální řetězec.

Bohužel se nesdílí výsledky vyhledávání, ale jen samotný výraz/slova, která jste zadali do aplikace. Při jednoduchých dotazech se jedná o celkem zbytečnou novinku, ale pokud dojde na komplexnější vyhledávání s využitím některých nadstandardních funkcí, již začíná mít trochu smysl.

Bylo by zajímavější, kdyby Google nabídl sdílení výsledků. Jak již bylo řečeno, ty nejsou stejné pro každého uživatele.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim