reklama

První milion uživatelů užívá 5G síť v Jižní Koreji

První milion uživatelů užívá 5G síť v Jižní Koreji
2019-06-18T15:00:07+02:00
• 18. 6. 2019

Zatímco u našich mobilních operátorů to v dohledné době moc nevypadá na žádný razantní rozmach sítě 5. generace, tak v Jižní Koreji už mají k dispozici první čísla z plného provozu. Přispěchalo s nimi rovnou ministerstvo pro vědu a techniku, které má pod kontrolou všechny místní provozovatele mobilních sítí. I přes řadu nedostatků si nová 5G síť dokázala získat nové uživatele rychleji než předchozí síť 4. generace.

Větší zájem než o 4G

První milník v podobě 1 milionu účastníků byl překonán dokonce o 11 dnů dříve, než když v roce 2011 byla poprvé spuštěna 4G síť v Jižní Koreji. Čili od 3. dubna 2019 běží na 5G síti více než milion uživatelů a každým dnem se průměrně připojí 17 000 nových.

Největší 40procentní podíl drží samotný operátor SK Telecom, kterému šlape na paty dvojice (Korea Telecom, LG Uplus) s celkovým 30% podílem. Navíc poslední predikce hovoří o 3 až 4 milionech uživatelů na 5G síti do konce tohoto roku.

Základnové stanice vysílající 5G síť a schopnost výrobců spokojit poptávku po zařízeních jsou momentálně dva hlavní pilíře pro udržení nastaveného tempa. Konkrétně v Jižní Koreji lákají operátoři k přechodu na modely Samsung Galaxy S10 5G a LG V50 ThinQ 5G.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat