reklama

První milion uživatelů užívá 5G síť v Jižní Koreji

První milion uživatelů užívá 5G síť v Jižní Koreji
2019-06-18T15:00:07+01:00
• 18. 6. 2019

Zatímco u našich mobilních operátorů to v dohledné době moc nevypadá na žádný razantní rozmach sítě 5. generace, tak v Jižní Koreji už mají k dispozici první čísla z plného provozu. Přispěchalo s nimi rovnou ministerstvo pro vědu a techniku, které má pod kontrolou všechny místní provozovatele mobilních sítí. I přes řadu nedostatků si nová 5G síť dokázala získat nové uživatele rychleji než předchozí síť 4. generace.

Větší zájem než o 4G

První milník v podobě 1 milionu účastníků byl překonán dokonce o 11 dnů dříve, než když v roce 2011 byla poprvé spuštěna 4G síť v Jižní Koreji. Čili od 3. dubna 2019 běží na 5G síti více než milion uživatelů a každým dnem se průměrně připojí 17 000 nových.

Největší 40procentní podíl drží samotný operátor SK Telecom, kterému šlape na paty dvojice (Korea Telecom, LG Uplus) s celkovým 30% podílem. Navíc poslední predikce hovoří o 3 až 4 milionech uživatelů na 5G síti do konce tohoto roku.

Základnové stanice vysílající 5G síť a schopnost výrobců spokojit poptávku po zařízeních jsou momentálně dva hlavní pilíře pro udržení nastaveného tempa. Konkrétně v Jižní Koreji lákají operátoři k přechodu na modely Samsung Galaxy S10 5G a LG V50 ThinQ 5G.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim