reklama

Potvrzeno: YouTube Originals bude zdarma aktualizováno

Potvrzeno: YouTube Originals bude zdarma [aktualizováno]
2019-08-17T08:20:48+01:00
• 3. 5. 2019

Zdroj: Youtube

Aktualizováno 3. 5.

Ke konci minulého roku se objevila informace, že by Youtube mohl své originální pořady zpřístupnit zdarma. Nyní jsme se dočkalo oficiálního potvrzení, že se tak skutečně stane. Robert Kyncl, obchodní ředitel Youtube, potvrdil, že všechny originální budou zdarma a s reklamou, pokud nemáte k dispozici placenou verzi Youtube.

Zdá se, že Youtube mění strategii. Než aby lákal uživatele, aby mohli sledovat pořady z tvorby samotného Youtube, tak spíše je zpřístupní a bude lákat na odstranění reklamy a další funkce. Bohužel již nebylo oznámeno, kdy se dočkáme změny. S největší pravděpodobností to bude ještě tento rok.

Původní článek 8. 12.

Pamatujete si ještě na program YouTube Originals? Jednoduše řečeno jde o originální tvorbu přímo od společnosti YouTube. Hlavním cílem této novinky byla konkurence schopnost službě Netflix a Amazon. 

YouTube Originals se Googlu nevyplácí

Jak se ale dalo čekat, služba YouTube Originals na tom není tak dobře, jak si společnost Google původně představovala. To je mimo jiné hlavní důvod, proč se Google rozhodl snížit rozpočet. Došlo také ke zrušení měsíčního tarifu, tedy u většiny tvorby. To v praxi znamená, že většina tvorby bude dostupná zcela zdarma. Pravděpodobně se tvorba objeví i v České republice. 

Dle všeho se Google rozhodl snížit svůj rozpočet na rok 2020. Ve své podstatě se mělo jednat o platformu, na které najdete originální obsah přímo od youtuberů. Na základě tohoto obsahu jste si pak měli předplatné zakoupit. 

Podle všeho byl největší problém v dostupnosti a omezené nabídky. Předplatné bylo totiž doposud dostupné pouze na omezeném počtu trzích. Konec konců bude ale většina tvorby k dispozici zdarma. Co se však seriálů či filmů týká, tak ty stále budou k dispozici výhradně pro předplatitele.

Suma sumárum Google přišel na to, že vytvářet vlastní obsah je neuvěřitelně drahý koníček a nemusí se vůbec vyplatit, o čemž se mimo jiné nyní přesvědčil. Nabízet originální tvorbu pouze na vybraných trzích také nebylo nejmoudřejší. 

Zdroje: techcrunch.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat