reklama

Sennheiser Memory Mic je skvělý pro záznam přednášek, hlavně ale dodá profesionální zvuk vašim videím sponzorovaný článek

Sennheiser Memory Mic je skvělý pro záznam přednášek, hlavně ale dodá profesionální zvuk vašim videím [sponzorovaný článek]
2019-05-28T06:50:24+02:00
• 28. 5. 2019
1

Na český trh vstoupila novinka, která se svými kvalitami vyrovná profesionálním mikrofonům a nabízí přitom snadné ovládání i miniaturní rozměry za přívětivou cenu.

Záznam 4K videa není pro dnešní smartphony žádný problém, a tak stále častěji nahrazují kameru nejen v rukou amatérů, ale také novinářů a bloggerů. Kdo to ale s tvorbou myslí vážně, dříve či později se rozhodne pro nákup externího mikrofonu. Následuje boj s konektory, kabely a často i nastavením odpovídajícího software. Ani jeho překonání však nezaručí perfektní výsledky. Společnost Sennheiser, která je známá především díky špičkovým sluchátkům a profesionálním mikrofonům, však nalezla jednoduché elegantní řešení jménem Memory Mic.

Mikrofon s vlastní pamětí

Hlavní výhodou mikrofonu Sennheiser Memory Mic je, že se nespoléhá na omezující kabely, ale ani na kompromisní bezdrátové připojení. Využívá totiž vlastní paměť. Bluetooth a Wi-Fi přijdou ke slovu teprve ve chvíli, kdy je vše v maximální možné kvalitě zaznamenáno.

Není tak problém například natáčení prezentací. Telefon z dálky zabere celé projekční plátno a mikrofon přitom může spočívat na stole přednášejícího, kde bez problémů zachytí jeho hlas. Schopnost využijí i tvůrci YouTube videí, kteří nesedí staticky u stolu. Ti ocení fakt, že mohou mikrofon pomocí praktické spony připnout na oblečení. Už nikdy tak nebudou mít problém s audiem ve chvíli, kdy se vzdálí nebo naopak přiblíží ke kameře, a to ani když se k ní otočí zády.

Bezproblémové sdílení a publikace

Díky aplikaci Memory Mic, která je volně ke stažení pro Android i iOS, je práce s výsledným záznamem opravdu jednoduchá. Tvůrce se nemusí zabývat synchronizací zvuku s obrazem, vše probíhá automaticky při přesunu audia z paměti mikrofonu do smartphonu. Příjemným detailem je, že tento krok může uživatel provést kdykoli po natáčení a nemusí tak s ničím spěchat. Následně není problém vše přímo z telefonu okamžitě odeslat na YouTube, Facebook nebo kolegovi, který video dotvoří pokročilým střihem.

Dvě stopy jsou lepší než jedna

Ačkoliv autor získá s mikrofonem Sennheiser Memory Mic možnost zachytit audio v profesionální kvalitě, může využít i mikrofony smartphonu či externí kabelový mikrofon. Aplikace Memory Mic umožňuje zvolit mix mezi oběma záznamy. Není tak problém dotvořit atmosféru videa tichými ruchy z publika, které ale nepřehluší to, co je podstatné. Poměr mezi hlasitostí obou stop uživatel snadno nastaví v aplikaci pomocí posuvníku.

Kompaktní provedení a přívětivá cena

Sennheiser Memory Mic dokáže nahradit set profesionálních vysílaček s klopovým mikrofonem, který je nejen nákladný, ale také objemný. Potěší tak cena 5 080 kč, která je hluboko pod základními kamerovými sety i rozměry 51 x 37 x 16 mm, hmotnost pouhých 30 g a kapacita paměti je 4 hodiny záznamu rozlišení 48 kHz/16 bit.

Novinka se tak pyšní bezkonkurenční mobilitou a díky praktickému magnetickému klipu i všestranností. Memory Mic není problém využít jako klasický „klopák“ pro jednoho mluvčího, který se může volně pohybovat, ale ani jako stolní mikrofon pro více osob. Mikrofon lze snadno přichytit na jakýkoliv magnetický objekt, který pak může sloužit jako stojan.

Shrnutí

Sennheiser Memory Mic je perfektním řešením pro zvukový záznam ve videu. Zachycené audio je kvalitní a ovládání přitom velice jednoduché. Ocení ho tak nejen profesionální tvůrci obsahu, ale i studenti a ti, kteří chtějí zachytit důležité události svého života v co nejvyšší kvalitě.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

SticklerStickleru

28. 5. 2019, 8:17

Ale ta cena :D …

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim