reklama

Google Fotky nabízí nové „chytré“ doporučení

Google Fotky nabízí nové „chytré“ doporučení
2019-05-27T19:20:17+02:00
• 27. 5. 2019

Grafika: Google.com

4

Google Fotky není jen služba na ukládání snímků z mobilních telefonů. V dnešní době nabízí pokročilejší funkce jako rozpoznávání tváří nebo i chytrého asistenta. Ten se zpravidla ozve jen tehdy, pokud umí nabídnout „vylepšenou“ fotografii, nebo připomene nějakou významnější událost. Také se nabízí funkce automatického vytváření videí nebo alb, pokud fotíte mimo váš domov. Nyní jsme se dočkali menšího rozšíření.

Google fotky a návrhy

Již minulý rok se objevily funkce přímo u jednotlivých fotografií, kdy vám systém nabídne vylepšení jasu, nebo možnost archivovat snímek. Zde dokonce dochází k rozpoznávání, jestli se jedná o účet, menu či něco jiného. Jednou z těch pokročilejších je možnost zvýraznění focené osoby, kdy je pozadí černobílé.

Nyní se objevuje nová funkce, kdy se vám systém snaží nabídnout uložení snímku do existujícího alba. Systém sice umí vytvořit automatické album z dovolené, ale občas nejsou obsaženy všechny snímky. Většinou se tak stane na základě nekompletní archivace při nestabilním připojení. Google Fotky se vám budou snažit nabídnout vložení snímku do konkrétního alba, což je vidět v dolní části obrazovky, viz ukázka níže.

Webu AndroidPolice se nepodařilo novou funkci nasimulovat a ani my jsme neměli tolik štěstí. Zřejmě Google tuto funkci spouští po vlnách, nebo zatím dochází k testování. Je docela možné, že v této oblasti návrhů se dočkáme dalšího rozšíření.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mě google fotky neumožňují zvýraznění focené osoby, kdy pozadí je černé. To verze pro ČR nepodporuje?

Erik Bezeréti

VIP 28. 5. 2019, 12:56

Myslím, že jsem četl (už je to dýl), že je to funkce, kterou dělá asistent sám a pouze takto upravené fotky doporučuje. Uživatel sám si tuhle změnu u fotky udělat nemůže. Těžko říct – mě takovou úpravu Google sám ještě nenabídl a nikde v úpravách (jak uvádíte) to není.

Přemysl Vaculík

VIP 28. 5. 2019, 13:55

Je to tak, záleží na asistentovi.

Oběma děkuji za info.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim