reklama

Obchod Play dostává novou podobu, zřejmě se chystá tmavý režim aktualizováno

Obchod Play dostává novou podobu, zřejmě se chystá tmavý režim [aktualizováno]
2019-05-31T15:40:51+02:00
• 31. 5. 2019
4

Aktualizováno 31. 5.

V dubnu se podařilo aktivovat webu 9to5google novou podobu v aplikaci Obchod Play, díky čemuž jsme se dozvěděli, jakým směrem se bude Google ubírat. Nyní se začíná šířit nový verze obsahující grafické změny.

Původní (první snímek) vs. nová verze (ostatní)

Abyste získali nový vzhled, musíte mít aplikace Obchod Play ve verzi 15.1.24 (APK ke stažení). Pokud ani tak nevidíte novou podobu, měli byste promazat data aplikace. Případně si budete muset počkat, až se na vás dostane řada.

Obchod Play konečně zrychlí proces aktualizace aplikací

Mnozí asi budou namítat, že nový vzhled „vypálí oči“ hlavně v noci, ale v návaznosti na podobné změny u jiných aplikací se dá předpokládat, že se dočkáme co nevidět tmavého vzhledu. Google má v podstatě čas do podzimu, kdy uvede Android 10, který přinese kompletní tmavý vzhled.

Původní článek 11. 4.

Google zpravidla první zavede nový Material Design 2.0, který se vyznačuje dominantní bílou barvou, a následně dojde k nasazení tmavého vzhledu. Něco podobného asi čeká i samotný Obchod Play, tedy aspoň aplikaci pro Android. Jak to bude s webovou variantou, zatím nevíme.

Obchod Play s novou grafikou

Tým webu 9to5google.com dokázal v nejnovější verzi aplikace Obchod Play objevit nové součásti, přičemž se jim podařilo aktivovat novou grafickou verzi samotné aplikace. Ze snímků níže je dostatečně viditelné, že původní zelená barva je více méně pryč a nyní slouží jen jako doplněk. Celé prostředí je bílé a jen důležité prvky jsou zvýrazněny.

Ale změna barev není jediná novinka. Jak si můžete všimnout, byla přidána spodní lišta, kde jsou nyní umístěny hlavní kategorie Obchodu Play. Už i zde byly použity nové ikony. Sice ještě chybí několik zkratek, ale je nutné brát v potaz, že se minimálně díváme na testovací verzi.

Odhadujeme, že jakmile dojde k většímu rozšíření této verze, tak se záhy objeví Obchod Play v tmavých barvách. Ostatně by to odpovídalo dosavadnímu snažení společnosti Google.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Rokos

2. 6. 2019, 8:21
Android aplikace

Zase každej kašpar stáhnul APK a diví se že něco nejde.

Honza Rössler

1. 6. 2019, 13:49
Android aplikace

Zkusil jsem testovací APK, obchod se změnil, ale nejde přes něj vůbec nic udělat. Nemůžu aktualizovat ani instalovat nové aplikace.

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

2. 6. 2019, 9:34
Android aplikace

????

Václav Kadlček

11. 4. 2019, 16:38

Tmavý režim by nebyl špatný bílý je takový jednoduchý 👍

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim