reklama

Obchod Play konečně zrychlí proces aktualizace aplikací

Obchod Play konečně zrychlí proces aktualizace aplikací
2019-04-16T18:11:09+01:00
• 16. 4. 2019
2

Google začíná testovat systémové aktualizace skrze Obchod Play, ale jak se ukazuje, nejedná se o jedinou novinku, která zkouší. Pokud jste potvrdili automatické aktualizace v Obchodě Play, asi vás nebude zajímat, že právě v této oblasti se zřejmě dočkáme zrychlení. To nejvíce ocení uživatelé, kteří aktualizují aplikace až sami chtějí.

Obchod Play a rychlejší aktualizace

Jestliže aktualizujete aplikace skrze Obchod Play jednou za čas, tak jste si asi všimli, že když se nahromadí počet novinek, tak celý proces může být zdlouhavý. Do této chvíle Obchod Play stahoval a aktualizoval jednu aplikaci za druhou. Někdy může dojít ke zdržení, než se inicializuje stahování další aplikace. Tomu zřejmě bude konec.

V rámci testování se nyní ukazuje, že celý proces bude asi rychlejší. Obchod Play nebude stahovat jednu aplikaci za druhou. Začne stahovat více aplikací najednou, ne-li vše najednou. Jakmile je připravena aspoň jedna, aktualizuje ji. Díky tomu vylepšení se docílí zkrácení času aktualizace všech aplikací.

aktualizace aplikací

Zatím novinka prochází testováním a je docela možné, že právě vy jste zařazeni do vyzkoušení nového chování. Dalším krokem by mohlo být aktualizování více aplikací najednou, ale toho se zřejmě jen tak nedočkáme, jelikož by bylo potřeba více zásahů do systému. I tak lze pozorovat, že se Google snaží zrychlit šíření aktualizací.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Naty Sieben

17. 4. 2019, 10:36

Ahoj

Petr Vybíral

16. 4. 2019, 21:38
Android aplikace

Aneb Google slavnostně vrací funkci, kterou již dříve podporoval.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim