reklama

Flipboard neuhlídal osobní informace uživatelů, změňte si heslo

Flipboard neuhlídal osobní informace uživatelů, změňte si heslo
2019-05-30T07:48:43+01:00
• 30. 5. 2019

Flipboard patří mezi populární agregátory článků z internetu. Na trhu působí již řadu let, přičemž v poslední době služba o sobě nedávala moc znát, aspoň z pohledu novinek. V tuto chvíli ale nezažívá moc šťastné období, jelikož došlo k narušení bezpečnosti, o čemž informuje uživatele.

Flipboard a únik dat

Služba Flipboard zaznamenala, že po dobu devíti měsíců měli útočníci přístup k databázi, která uchovávala osobní informace jako uživatelská jména, e-meily, hesla v hash podobě nebo také tokeny pro ostatní způsoby přihlášení (například skrze Google, Facebook nebo Twitter). V případě tokenů již došlo k vytvoření nových, takže v této oblasti asi nelze očekávat narušení, ale u hesel je to komplikovanější.

Ačkoliv Flipboard používá poměrně silný způsob hashování (jednocestný proces), tak u účtů, které byly vytvořeny před rokem 2012, se používala metoda sha1, která již dávno není bezpečná. Je tedy jednodušší nalézt kolizi, což se dá použít pro odhadnutí hesla.

Uživatelé jsou informováni, aby si změnili heslo. Flipboard si pro celou situaci najal externí bezpečnostní službu, aby došlo také k zabránění podobnému problému. Bohužel jsme se nedozvěděli, kolika uživatelských účtů se týká tento bezpečnostní problém. Uživatelé by si tak měli změnit heslo, ať už dostali e-mail od Flipboard ohledně komplikací či nikoliv.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim